Svet

Najlepší svetový diktátor odsudzuje Ameriku – RT World News

Prezident El Salvadoru vyzýva USA, aby sa „nepribližovali“ senátorom Bitcoinu

Salvádor je suverénny národ a nie kolónia Washingtonu a nemá právo zasahovať do jeho rozhodnutia prijať bitcoin, uviedol prezident Naib Bukele v reakcii na návrh zákona, ktorý v stredu navrhli americkí senátori.

„OK Boomers“ Bukele Tweetoval to streda večer. „Nie sme tvoja kolónia, tvoj zadný dvor alebo predzáhradka. Drž sa ďalej od našich vnútorných záležitostí. Nesnaž sa ovládať niečo, čo nemôžeš kontrolovať.“ Povedal tiež, že Spojené štáty majú „Nulový rozsah výkonu“ V Salvádore, suverénnom a nezávislom národe.

Bugel, ktorý bol zvolený v roku 2019, sa raz takto označil „Najlepší diktátor na svete“ Vo svojej biografii na Twitteri, ale teraz vo veľkom štýle „CEO Salvadoru.“ Reagoval tak na správu troch amerických senátorov – dvoch republikánov a demokrata – o tom, že krajina prijala Bitcoin a „Potenciálne riziká pre finančný systém USA“ Dá sa zastupovať.

Predseda senátneho výboru pre zahraničné vzťahy Bob Menendez (D-New Jersey) spolu s republikánmi Jimom Rishom z Idaha a Billom Cassidym z Louisiany navrhli zodpovednosť za kryptomeny v legislatíve El Salvadoru (ACES). Na riešenie adaptácie Bukelin Bitcoin.

Salvádor prijal bitcoin „Vyvoláva značné obavy o ekonomickú stabilitu a finančnú integritu“ Stredoamerická krajina a „Americké sankcie majú potenciál oslabiť politiku a posilniť skorumpovaných aktérov ako Čína a organizované zločinecké organizácie.“ argumentoval senátor Riš.

„Ak chcú Spojené štáty bojovať proti falšovaniu a chrániť úlohu dolára ako svetovej rezervnej meny, musíme tento problém zvrátiť.“ Cassidy povedala, že to bola politika Phuhla „Podvod otvára dvere kartelom a podkopáva americké záujmy.“

V utorkovom prejave o Ukrajine Bukhel zverejnil 10-sekundové video, na ktorom americký prezident Joe Biden hovorí o suverenite a nezávislosti. „Zahŕňa to aj Salvádor? Správny? „ povedal.

READ  Európska únia vyšle misiu na monitorovanie novembrových volieb vo Venezuele

Stredoamerická krajina v roku 2001 zrušila vlastnú menu a nahradila ju americkým dolárom. V júni 2021 sa stala prvou krajinou na svete, ktorá akceptovala bitcoin ako zákonné platidlo. Odmietavý postoj Od Medzinárodného menového fondu (MMF). Pugel pokročilé plány na využitie sopiek El Salvadoru Zdroj energie Na ťažbu digitálnej kryptomeny.

Tento príbeh môžete zdieľať na sociálnych sieťach:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close