Ekonomika

Najlepšie pasy roku 2023 podľa Nomad Capitalist

Zdieľajte článok

Každý cestovateľ chce, aby jeho cestovateľské zážitky boli čo najplynulejšie, najmä pri hraničnej kontrole. Bezvízové ​​obmedzenia však nie sú jediným problémom cestujúcich, najmä digitálnych nomádov a vzdialených pracovníkov. Nová štúdia má špeciálne hodnotenie, ktoré zahŕňa relevantné faktory, ktoré sú cenné pre tento typ cestovateľov.

Muž, ktorý držal pas pri písaní na notebooku

Nomad Capitalist – poradenská firma založená a vedená právnym poradcom Andrewom Hendersonom Nomad Passport Index 2023v rebríčku najlepších občianstiev. Rebríček zohľadňuje 199 národností a okrem vízovej povinnosti zahŕňa aj medzinárodné daňové zákony, možnosti dvojitého občianstva, globálny názor a slobodu.

Podľa informácií zdieľaných na oficiálnej webovej stránke je cieľom štúdie pomôcť globálnym občanom zachovať bohatstvo a dosiahnuť osobnú slobodu.

Šťastný cestovateľ, ktorý si užíva výhľad v Kuala Lumpur

Tu je zoznam najlepších pasov pre krajinu a ďalšie podrobnosti o pozícii krajiny v tomto špeciálnom rebríčku:

Najlepšie pasy podľa hodnotenia

Pre nomádsky kapitalizmus nie sú najmocnejšie pasy na svete alternatívou bezvízového cestovania – aj keď tento faktor má v štúdii veľkú váhu – ale ponúkajú viac príležitostí pre digitálnych nomádov, podnikateľov a ambicióznych globálnych občanov. .

5 najlepších plánov cestovného poistenia na rok 2023 od 10 dolárov týždenne

Cestujúci s pasom v ruke sleduje let z letiska

Toto sú Top 10 národností Vo svete podľa nomádskeho kapitalizmu:

  1. Spojené arabské emiráty — Skóre: 110,50: Tento pas sa tento rok posunul z 35. pozície na prvú pozíciu. Vplyv na to mali nové zmeny ako možnosť požiadať o dvojité občianstvo a priateľský daňový systém. Dubaj sa nedávno stal medzinárodným hotspotom pre vzdialených pracovníkov a digitálnych nomádov, keďže cieľom krajiny je rozšíriť svoje globálne spojenia, hospodárstvo a technologický pokrok.
  2. Luxembursko – skóre 108,00: Táto malá krajina v Európe ponúka svojim občanom najlepší pas a najvyššiu úroveň slobody. Vláda nedávno uľahčila imigrantom získanie občianstva.
READ  Holandsko Hliníkové a oceľové nápojové plechovky | Článok
Budovy v Luxemburgu
  1. Švajčiarsko – skóre 108,00: Nie je to len jedna z najbezpečnejších krajín na svete, ale aj jedno z najlepších občianstiev. Cestujúcich so švajčiarskymi pasmi bez víz víta 118 krajín a švajčiarska vláda povoľuje transfery, aby sa vyhli daniam.
  1. Írsko – skóre 108,00: Rovnako ako vo Švajčiarsku môžu držitelia írskych pasov vstúpiť do mnohých krajín bez víz – 115 – a využívať daňové režimy.
Najrušnejšia ulica v Írsku s krčmami a reštauráciami
  1. Portugalsko – skóre 108,00: Ďalšia európska krajina ponúka svojim občanom slobodu a bezvízový prístup do krajín, ktoré iné susedné krajiny nemajú. Jedna z najobľúbenejších destinácií v roku 2022, táto krásna krajina sa stáva hotspot pre digitálnych nomádov a ponúka im priateľský daňový systém ako rezidentom.
  2. Nemecko – skóre 107,00: Hoci nemecký pas mal bezvízový prístup do viacerých krajín ako ktorákoľvek iná predtým hodnotená krajina, dvojité občianstvo nebolo vždy možné a považovalo sa za nevýhodu tohto hodnotenia. Jeho silná ekonomika a technológie z neho však robia ideálny národ pre digitálnych nomádov a vzdialených pracovníkov.
Mladá turistka fotí Bundestag v nemeckom Berlíne

7. Česká republika – skóre 107,00: Táto fascinujúca európska krajina tiež ponúka vynikajúci pas pre svojich glóbusov. Česká republika bola posledné štyri roky v prvej desiatke vďaka výhodám členstva v Európskej únii a jej daňovému systému; Ponúka tiež lepšie občianstvo.

8. Nový Zéland – skóre 106,50: Táto krásna a medzi cudzincami obľúbená krajina má pre svojich obyvateľov cenné občianstvo. Napriek prísnemu zablokovaniu a opatreniam súvisiacim s COVID-19 počas pandémie zostáva táto krajina národom, ktorý svojim ľuďom poskytuje výhody a slobodu.

Auckland, Nový Zéland, krásna krajina budov za úsvitu v meste Auckland.  Pohľad z vyhliadky Cyril Bassett VC.

9. Švédsko – skóre 106,00: Posledných 7 rokov bolo Švédsko v prvej desiatke tohto rebríčka. Napriek vysokým daniam má krajina po celom svete skvelú povesť a vysoká miera slobody a možnosti bezvízového cestovania ju robia jedinečnou.

10. Fínsko – skóre 106,00: Krajina bola kedysi na vrchole rovnakého rebríčka, ale jej tvrdá daňová politika znížila jej skóre a postavenie.

READ  Cyprus má druhé najväčšie percento hasičov | Stockwatch
Stan pod polárnou žiarou vo Fínsku

Nasledujúce krajiny na zozname sú Holandsko, Nórsko, Island, Belgicko, Malta, Litva, Taliansko, Lotyšsko, Dánsko a Slovensko.

Upozornenie pre cestovateľov: Nezabudnite na cestovné poistenie na ďalšiu cestu!

↓ Pripojte sa k našej komunite ↓

The Cestujte vo FB skupine Off Path Community Všetky najnovšie správy o reštarte, rozhovory a každodenné otázky a odpovede!

cestovanie-skupiny-1-1
Prihláste sa na odber našich najnovších príspevkov

Zadajte svoju e-mailovú adresu a prihláste sa na odber najnovších cestovateľských správ Travel Off Path priamo do vašej doručenej pošty.

Tento článok sa pôvodne objavil na TravelOffPath.com

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close