Svet

Najmenej 4 Trumpovi asistenti svedčili, že on – a jeho tím – tvrdili, že prehral znovuzvolenie.

John Eastman hovorí v Boulder, Colorado v apríli 2021. (Anti Cross / Medianews Group / The Denver Post / Getty Images)

jan. 6, Výbor Snemovne reprezentantov plánuje využiť budúce vyšetrovanie na preskúmanie toho, ako bývalý prezident Donald Trump využil právnika Johna Eastmana v plánoch zničiť volebné listiny v roku 2021.

Skupina dostala od včera stovky e-mailov od Eastmana, hoci ešte neboli zverejnené.

V reakcii na výbor Snemovne reprezentantov Eastman využil svoje právo na piaty dodatok, aby sa bránil proti sebaupáleniu, preto neposkytol žiadne dôkazy.

Michael Luttick, bývalý federálny sudca, ktorý radil bývalému viceprezidentovi Mikeovi Penceovi, aby nehádzal predvolebné hlasy, hovoril pred panelom o Eastmanovi.

Podľa GOP sa Eastman „mýlil na každom kroku,“ povedal Luttick. jan. 6 Podpredsedníčka výboru Liz Cheney.

Cheney tiež citoval bezproblémový e-mail od iného právnika blízkeho jeho bývalému hlavnému poradcovi Gregovi Jacobovi Penceovi. „Ďakujem za vaše nezmysly, sme v obkľúčení,“ napísal Jacob Eastmanovi počas povstania.

Cheney povedal, že výbor sa dozvedel nové podrobnosti o Trumpovej kampani a pokusoch iných Trumpových spojencov zámerne vytvoriť falošné volebné plány pre republikánov v niekoľkých štátoch a poslať tieto lišty do kongresových a národných archívov. Hovorí, že naozaj prehral.“

V stredu dostal výbor Snemovne niekoľko e-mailov od Eastmana. Niektoré z dodatočných e-mailov, ktoré dostali včera, sa podľa súdneho konania zameriavajú na program voličov a zapojenie štátneho zákonodarcu do tohto programu.

Niektoré z týchto e-mailov dokumentovali plány stretnutí, kde je Eastman v štátoch známy ako „Ground Game“. Iní „neposkytovali právne rady, ale mali za cieľ presvedčiť zákonodarcov, aby podnikli politické kroky,“ napísal sudca.

Voličský program teraz vyšetrujú dva orgány činné v trestnom konaní – Gruzínsko a federálne orgány.

READ  Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan hrozí novým poklesom vo vzťahoch so spojencami v NATO

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close