Ekonomika

Najnižšie náklady na bývanie na Cypre Vysoká miera zaťaženia | Stockwatch

Podľa údajov, ktoré zverejnil štatistický úrad EÚ Eurostat, má Cyprus v roku 2020 najnižšie náklady na bývanie v EÚ, ako aj najnižší počet domácností.

Vysoká miera zaťaženia nákladmi na bývanie sa týka percenta populácie žijúcej v domácnostiach, ktorá minie 40 % a viac svojich príjmov na bývanie.

Pomer preťaženia bytovou záťažou v EÚ v roku 2020 bol 7,8 %, pričom medzi členskými štátmi sú veľké rozdiely.

Najnižšie podiely zaznamenali Cyprus (1,9 %), Litva (2,7 %), Malta (2,8 %) a Slovensko (3,2 %), pričom miera v 13 členských štátoch bola len 5 %.

Na druhom konci spektra Dánsko (14,1 %) a Bulharsko (14,4 %) zaznamenali vyššie miery ako 10 %, kým Grécko (33,3 %) zaznamenalo vyššie miery.

Pokiaľ ide o životné podmienky, údaje Eurostatu ukazujú, že do roku 2020 žilo 17,5 % obyvateľov EÚ v preťažených rodinách, t. j. počet ľudí v domácnostiach, ich rodinná situácia a nedostatok miesta zodpovedajúceho ich veku.

Koronavírus zvyšuje nedostatok miesta v preplnených domoch tým, že deti sa hrávajú v tej istej miestnosti, v ktorej sa rodičia snažia vysielať televíziu počas blokovania. Okrem toho môže preťažené prostredie predstavovať vyššie riziko prenosu vírusu, ako sa uvádza v tlačovej správe Eurostatu.

Najnižšie dopravné zápchy zaznamenali Cyprus (2,5 %), Írsko (3,2 %), Malta (4,2 %) a Holandsko (4,8 %).

Do roku 2020 bude polovica rumunskej populácie (45,1 %) žiť v preplnených rodinách. Nachádza sa v Lotyšsku (42,5 %), Bulharsku (39,5 %), Poľsku (36,9 %) a v dvoch z každých piatich v Chorvátsku. (36,2 %).

READ  Predstavené sú nové modely Dacia Sandero a Logan

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close