Najnovšie Euro 2024: Šance Bleus rue bez Mbappého pre Francúzsko 0:0 Holandsko

Francúzsko a Holandsko vedú v skupine D po napínavej, bezgólovej remíze – prvý 0:0 na Euro 2024 – po bode.

Dvaja futbaloví titáni neustúpili a vyprodukovali jeden z najzábavnejších úvodov zápasu, v priebehu dvadsiatich minút po dvoch výborných šanciach.

Holanďania v druhom polčase zvýšili tlak, no ťažko sa im podarilo rozbiť tesné obranné rady Francúzska. Najväčšie šance mali celkovo Les Bleus a neskôr v zápase vytvorili veľké nebezpečenstvo, najprv strelou Marcusa Durama a potom hlavičkou Tchouaméniho.

Najväčšia šanca prišla v 65. minúte, keď Antoine Griezmannovi zblízka zabránil skvelý zákrok ľavačkou od holandského brankára Barta Verbruecken.

Napätie však bolo na oboch stranách vysoké, pretože VAR uprel Holanďanom vedenie po tom, čo bol Denzel Dumfries vyhlásený za ofsajd v 71. minúte.

Poľsko 1:3 Rakúsko: Radostné víťazstvo Rakúska približuje Rangnika k vyradeniu

Rakúsko je späť vo svojej najlepšej forme po tom, čo v Berlíne zdolalo Poľsko 3:1.

Traunerova hlavička otvorila skóre hneď na začiatku, no Poľsko rýchlo vyrovnalo Krzysztofom Bitekom z Basaksehiru.

Rýchly stredopoliar Lipska Christoph Baumgartner vrátil Rakúšanov opäť dopredu skvelým zakončením v druhom polčase. Marko Arnautovič z Interu strelil svoj tretí gól v troch európskych ročníkoch v rokoch 2016, 2020 a 2022, čím priviedol Rakúsko k neskorému trestu.

Poľsko však v 93. minúte premárnilo veľkú šancu na vyrovnanie, keď Kamil Grosicki napálil dobrý center od ľavej žrde.

Bolo to prvýkrát, čo Rakúsko porazilo Poľsko na veľkom futbalovom turnaji, zatiaľ čo Poľsko prehralo na Euro 2024 už druhým v rade, keďže v skupine skončilo s nulou bodov.

Poľsko – Rakúsko: Gernot Trauner 9' (AUS), Krzysztof Piątek 30' (POL), Christoph Baumgartner 66' (AUS), Marko Arnautović 78' (penalta, AUS)

READ  Hlasovanie o vyslovení nedôvery padá slovenskej koaličnej vláde - DW - 15.12.2022

Ukrajina 2:1 Slovensko: Ukrajina vyhrala v Jaremčuku

Po tom, čo Ukrajina predviedla ohromujúci comeback a zabezpečila si prvé tri body na Euro 2024 proti Slovensku, je situácia v skupine E otvorená pre oba scenáre.

Po tom, čo Slovensko porazilo Belgicko v prvom zápase, vyzeralo, že je pripravené získať druhé víťazstvo v rade a získať knockouty, ale reakcia Ukrajiny v druhom polčase zmenila skóre.

Ukrajinci vybuchli od radosti v 80. minúte, keď Roman Yaremchuk po elegantnom prvom dotyku a zakončení zvýšil na 2:1.

Belgicko sa v sobotu o 21.00 h pokúsi dotiahnuť na ostatných troch súperov zo skupiny na tri body, keď ich čaká súboj s Rumunskom.

Ukrajina 2:1 Slovensko: Ivan Shranz 17' (SLO), Mykola Shabarenko 54' (UKR), Roman Jaremčuk 80' (UKR)