Veda

Najstaršie stopy ľudí, aké kedy boli nájdené v Severnej Amerike, boli objavené v Novom Mexiku

Na americkom juhozápade boli objavené staroveké „stopy duchov“ a majú veľký vplyv na ľudskú históriu v Severnej Amerike.

Vedci našli stopy asi 23 000 rokov staré v novom mexickom národnom parku White Sands a poskytujú dôkaz, že ľudia boli na kontinente skôr, ako sa dokázalo.

„Napriek archeologickému výskumu za posledné storočie nie je načasovanie migrácie ľudí do Ameriky stále vyriešené,“ začína sa štúdia o stepiach, publikovaná vo štvrtok. v časopise Science.

Zistenia naznačujú, že ľudia sú v Severnej Amerike prítomní asi dve tisícročia. Predtým boli v Kanade najskoršie známe stopy ľudí v Severnej Amerike, čo bolo približne Pred 13 000 rokmi.

„Ľudia v Amerike sú jednou z vecí, ktoré sú už mnoho rokov veľmi kontroverzné a veľa archeológov zastáva názor takmer s náboženskou vervou,“ povedal autor a odborník na staré stopy Matthew Bennett z Bournemouth University. povedal CNN. „Toto je prvé jasné miesto a dobrý údajový bod, ktorý umiestňuje ľudí na americkom juhozápade okolo posledného ľadovcového maxima.“

Dôkaz o ľuďoch v Severnej Amerike počas posledného glaciálneho maxima.
Bennett a kol.

Vedci uvádzajú, že fosílne stopy vytvorili deti a tínedžeri, ktorí v tejto oblasti žili počas vrcholu poslednej doby ľadovej alebo posledného glaciálneho maxima. Počas tejto doby bola severná tretina Severnej Ameriky pokrytá ľadovými pokrývkami a siahala až do New Yorku. Verí sa, že deti to robia pre svojich starších a len tak sa motajú.

Autori štúdie okrem toho, že prežili dobu ľadovú, koexistovali aj s inými druhmi fauny, vrátane obrovských prízemných leňochov a mamutov.

Napriek veľmi rozdielnym scenárom vtedy a teraz, dôvod, prečo sa deti a dospelí nemusia cítiť známi ako súčasní rodičia, je ten, že deti vždy urobili veľa.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close