športové

Najúspešnejší hráč Slovenskej basketbalovej ligy ukončil svoju kariéru nečakane

dnes 09:50
|

Slovenský basketbalový hráč Marek Kozlík svoju kariéru nečakane ukončil vo veku 33 rokov. Vedenie spoločnosti Inter Bratislava donedávna oznámilo, že súhlasilo s pokračovaním spolupráce s ňou.

„Po zvážení kladov a záporov a rozhovore s rodinou som sa rozhodol ukončiť svoju profesionálnu kariéru. Začal som pracovať na stále pracovné miesto v softvérovej spoločnosti a od roku Inter ponúkol som možnosť hrať poloprofesionálne, trénoval som každú noc. Trvalo by mi to. Bolo to dlho a nemohol som to dať svojej rodine. Rozhodol som sa, že si musím vybrať, čo bude najprv pre mňa. ““

„Dospel som k záveru, že ukončím svoju hernú kariéru a budem môcť vykonávať novú profesiu a tráviť viac času so svojou snúbenkou Majkou a jej synom Leom. Mal som náladu vedieť, že to bude ťažké, ale niekde vo mne malý basketbalista „Presvedčil ma, aby som si zahral, ​​aké by to bolo skvelé. Realita je taká, že som to nakoniec akceptovala natoľko, že som si bola istá, že je to správna cesta, “uviedol Kozlík na oficiálnej stránke klubu.

“Kozel” sa rozhodol zavesiť tenisky na klinec so statusom najúspešnejšieho hráča Slovenskej basketbalovej ligy. Vo svojej zbierke má päť hlavných titulov (2008, 2010, 2015, 2017, 2019). Okrem toho drží tri strieborné a dve bronzové medaily z najvyššej súťaže. V rokoch 2008, 2010 a 2013 vyhral Slovenský pohár. Z jednotlivých ocenení zbieral ceny za najlepšieho náborového pracovníka, pre obranného hráča roka a tiež za náhradného hráča roka.

Počas svojej kariéry hral tridsaťtri rokov za Pezinok, Handlová, Česká republika v Plzni, Komárne a od roku 2016 obhajuje farby Inter Bratislava. Dlhodobo je súčasťou slovenského národného tímu.

“Bola to dlhá a rozmanitá kariéra. Aj keď to bolo len na úrovni slovenskej ligy, vždy som hľadal miesta, kde sme hrali zlato, pretože to bolo najdôležitejšie pre Prvý titul s Pezinkom vo mne vzbudil pravdepodobne najväčšie emócie, a to aj v Komárne, keď nás pred halou privítalo asi tisíc fanúšikov, to bol nezabudnuteľný zážitok a tiež víťazstvo s Medzi … Posledný, keď som po poslednom zápase prerušil sieť. ““

„Musíte niečo obetovať za všetkých okolností. Chcem sa však poďakovať rodičom, ktorí ma viedli k basketbalu. Bez nich by sa to ani nezačalo. Vďaka mojej snúbenici, ktorá bola v poslednej dobe so mnou veľmi trpezlivá. Veľa sa obetujeme v profesionálnom basketbale a ďakujem všetkým, ktorých som sa v basketbale stretol: tréneri, spoluhráči, fanúšikovia a funkcionári, bol to neuveriteľný závod, ktorý zostane v mojej pamäti a moje srdce si chcem spomenúť ešte raz sa ospravedlňujem manažmentu Inter za zmenu môjho rozhodnutia, ale som rád, ako sa rozhodli, že urobili moje rozhodnutie, a chápem, čo ma k tomu priviedlo “ , pridal Kozlík.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close