Zábava

Najúspešnejší slovenský film dorazil na Netflix, je okamžitým hitom

Politický triler Ošípané od režisérov Mariany Čengel Solčanskej a Rudolfa Biermanna sa môžete pozrieť aj na Netflix. Streamovacia spoločnosť ho zaradila do ponuky až v týchto dňoch, okamžite sa vyšplhala na vrchol rebríčka u nás.

Prvé miesto v popularite na Slovensku jasne dokazuje, že divácky hlad po filme je stále enormne silný. Prasa začalo v kinách vo februári a krátko po premiére prepísalo historické tabuľky návštevnosti. Počas prvých piatich týždňov ho v kinách videlo takmer 400 000 divákov, čo mu stačilo na to, aby sa stal finančne najúspešnejším slovenským filmom v histórii.

Počas svojej premiéry film výrazne ťažil predovšetkým z napätej sociálnej situácie spojenej s parlamentnými voľbami a pri absencii pandémie v súvislosti s COVID-19 by sa stal pravdepodobne najnavštevovanejším slovenským filmom v histórii, hraničiacim pravdepodobne s istotou .

Prvé miesto v tomto smere zostáva v rukách režiséra Juraja Jakubiska a jeho historickej drámy Bathory, ktorú v kinách videlo 432 300 divákov.

Pri prasati to nekončí

Prasa na Netflixe sa pripája k niekoľkým ďalším známym slovenským obrázkom, ktoré streamovacia služba ponúka. Fanúšikov slovenskej kinematografie by mohol zaujať aj úspešný triler Trhlina, ktorý vznikol podľa rovnomennej knihy spisovateľa Jozefa Kariku a zameriava sa na nevysvetliteľné zmiznutie ľudí v pohorí Tribeč.

Nenechajte si to ujsť
Ďalší slovenský trhák? Filmové hity Sviňa a Únos dostanú nástupcu, nakrúcanie sa už začalo

Nemenej známym domácim filmom, ktorý Netflix ponúka, je film režiséra Petra Bebjaka Čiar, ktorý zobrazuje stupňujúci sa konflikt medzi prevádzačskými skupinami na ukrajinských hraniciach. Zaujať môže aj dráma Lóva z roku 2011, ktorá bola v tom čase tretím najsledovanejším filmom v kinách u nás.

READ  Štíhle krivky sexi modeliek sú minulosťou: Táto kaderníčka sa o to postarala!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close