Technológie

Najvyšší vatikánsky diplomat vyjadril znepokojenie nad jadrovou dohodou AUKUS

Podľa vatikánskeho štátneho sekretára kardinála Pietra Parolina z Talianska svätca znepokojuje ohlásená vojenská spolupráca medzi USA, Spojeným kráľovstvom a Austráliou s cieľom poskytnúť post-ponorkám jadrovú technológiu.

„Každé úsilie vynaložené a vynaložené proti obnove Svätej stolice je v zmysle demontáže jadrových zbraní, pretože nie sú spôsobom, ako udržať mier a bezpečnosť vo svete, predstavujú ešte väčšie nebezpečenstvo mieru a viac konfliktov,“ povedal novinárom. počas zasadnutia Európskej ľudovej strany (EĽS) v Ríme.

„V rámci tejto vízie, ktorá bude vždy vrcholom tejto posvätnej vízie,“ povedal Parolin, „ako súčasť novej federácie AUKUS“ nemožno bez obáv.

Partnerstvo, ktoré zahájili Spojené štáty, Spojené kráľovstvo a Austrália v indicko-tichomorskom regióne, poskytuje príležitosť na spoločné úsilie v boji proti prítomnosti Číny v tomto regióne a integrácii technológie súvisiacej so zdieľaním technológie a so zabezpečením. . Prvým pokusom v rámci AUKUS však bola podpora akvizície austrálskych námorných jadrových ponoriek, dôsledky ktorých by mali vplyv na režim nešírenia zbraní i vtedy, ak by ponorky nevozili jadrové zbrane.

EĽS je najväčšia a najstaršia skupina v Európskom parlamente, ktorá je definovaná ako hnutie v strede mesta a zaviazala sa vybudovať silnú Európu v službách svojich občanov. Mnohonárodná organizácia pozostávajúca z politických strán s kresťanskou demokratickou a konzervatívnou identitou.

Pápež František tiež adresoval pripomienky jezuitov skupine 13. septembra počas návštevy Slovenska, kde povedal, že ešte žije, „aj keď niektorí ľudia chceli, aby som zomrel“.

Parolin vo svojich komentároch uviedol, že pápež o proteste nevie.

„Pravdepodobne nemám žiadne informácie o pápežovi, pretože si úprimne nemyslím, že toto podnebie existuje,“ povedal kardinál novinárom s tým, že „napätú situáciu“ vo Františkových komentároch nikdy nepocítil. Jezuiti, prepustení v pondelok La Civil CatholicaVplyvný jezuitský časopis.

„Bez toho, aby som mal v rukách toľko prvkov, je to záležitosť niekoľkých, záležitosť niekoho, kto drží tieto veci v hlave,“ povedal Parolin, ale úprimne povedané, nemám žiadne orgány.

READ  Windows 10 prechádza zásadnými zmenami v dizajne. Všimli ste si ich tiež?

„Pretože pápež má znalosti a údaje, ktoré tieto vyhlásenia pravdepodobne nemajú,“ dodal kardinál, „nemal pocit, že existuje také podnebie.“

Kardinál Bean Durkson-Parolin, predseda Európskej konferencie katolíckych biskupov (komisár) a vedúci vatikánskeho dikašéra pre integrovaný ľudský rozvoj, ktorý sa zúčastnil na utorňajšom zasadnutí, vysvetlil svoju prítomnosť na večierku a uviedol, že deň bol venovaný „počúvaniu“. Cirkvi “a„ vidieť kresťanstvo ako celok, ako celok a stotožniť sa s kresťanstvom ako celkom. “Je tu konkrétne zameranie. Mnoho vrstiev výslovne uvádza kresťanské zásady.

Keď hovoril o kresťanstve, povedal, že si človek nemôže vybrať, čo chce alebo čo mu najviac vyhovuje, pretože byť kresťanom nie je ako „ísť do supermarketu a dostať to“.

Varoval tiež pred nebezpečenstvom používania a manipulácie náboženstva na „politické účely“.

„Je dôležité urobiť globálnu voľbu: človek by si nemal vyberať to, čo chce alebo čo mu v kresťanstve najviac vyhovuje, v kresťanstve by mal prijať všetko,“ povedal Parolin novinárom. „Súčasťou kresťanstva je preto zachovanie života – od začiatku prirodzeného počatia po jeho prirodzené štádiá – a milovať svojho blížneho, čo sa zameriava na udalosť migrácie, ktorú nám pápež vždy hovorí ako: vítanie, zachovávanie , povzbudzujúce a koordinujúce.

Hollerich mal za úlohu predniesť úvodné slová zasadnutia a hovoril o „perspektíve“ Františka, syna Talianov narodených a vyrastajúcich v Argentíne.

Luxemburský dekan sa odvolal na list, ktorý pápež poslal CEMECE vo svojich 40 rokochTh Pri tomto výročí hovoril o svojich „snoch pre Európu“.

„Považujem túto myšlienku za veľmi silnú,“ povedal Hollaire, „pretože sa týka budúcnosti. Snívanie sa líši od ilúzie alebo ilúzie; skutočný sen nás vedie k lepšej budúcnosti a dáva nám energiu a vedenie, aby sme ho mohli realizovať.“

V tejto „perspektíve“ pápež František sníva o Európe „priateľskej pre všetkých“ a rešpektujúcej prirodzenú dôstojnosť každého človeka. Sníva o Európe, ktorá je rodinou a komunitou. Stelesňuje Európu a verí zásade veľkorysosti, vítania a pohostinnosti, cnosti cnosti a jednoty. Pápež František sníval o Európe „poznačenej zdravým sekularizmom, kde sú Boh a Caesar oddelení, ale nie sú proti; otvorená pôda priestupku“.

READ  Skutočne si vyberú každý z nových modelov Fitbit Sense, Versa 3 a Inspire 2?

„Ako kresťania a členovia Cirkvi musí každý z nás podľa svojho konkrétneho poslania a povolania slúžiť ako kvas, ktorý obnoví vedomie Európy a vytvorí procesy, ktoré povedú do budúcnosti, o ktorej snívame pre náš kontinent,“ hovorí Hollaric. povedal.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close