Namíbie, slovenská hviezda v Juhoafrickej republike semifinále MTN8

Vries urobil v nedeľu pre klub Soweto Swallows niekoľko vynikajúcich zákrokov, pretože si v Kapskom Meste vynútil remízu 0: 0.

Safranco strelil v sobotu svoj prvý gól za klub Mamaloti Sundowns so sídlom v Pretórii.

Tridsaťdvaročný Vries, ktorý bol neustále zaneprázdnený, sa na ťažkej jazde od Caniso Mayo naklonil nad brvno a v polotakte predviedol vynikajúci zákrok.

Sundowns nedávno podpísal Safranco z rumunského klubu Chefsy OSK po prepustení uruguajskej porážky Mauricia Afonsa.

Dvadsaťšesťročný Slovák v druhom polčase vystúpil z lavičky a uvoľnenú loptu napálil do siete po tom, ako Sibelle Tilamini v 85. minúte predčasne vyrazil loptu.

Návratové turnaje sú naplánované na 28. a 29. septembra. Celkoví víťazi ponúkajú víťazom iba jednu cenu – osem miliónov randov (545 000 dolárov / 460 000 eur).

Ďalších sedem pretekárov, obmedzených na kluby, ktoré v predchádzajúcej ligovej sezóne obsadili prvých osem miest, dostávajú iba 800 000 randov za vystúpenie.

READ  Dr. Joseph Venglos: Vo veku 84 rokov zomrel bývalý manažér Celticu, Aston Villy a Slovenska Futbalové správy