Naomi Osaka sa zrútila z Indian Wells so slzami v očiach | Tenisové novinky

Indian Wells: Naomi Osakaová bola šokovaná hecklerom na začiatku svojho sobotňajšieho zápasu 2. kola proti Veronice Gutermevovej a už sa nezotavila, keď podľahla 6:0, 6:4 Indian Wells.
Keď sa prvý zápas pokazil, fanúšik zakričal „Naomi, ty makáš“ a potom bolo vidieť, ako si Osaka utiera slzy.
Po zápase sa šampión podujatia z roku 2018 prihovoril k publiku na Centre Court a pripomenul incident, v ktorom boli Venus a Serena Williamsové zapletené počas zápasu v roku 2001.

Osaka zadržiavala slzy a povedala: „Už som trpela a vôbec ma to netrápilo.
„Ale tu je to šteklenie. Videl som rušné video Venuše aj Sereny. Ak ste ho nevideli, mali by ste si ho pozrieť. Neviem prečo, ale prebehlo mi to v hlave a prehralo sa to znova. Veľa.“
„Chcem len poďakovať a zablahoželať,“ uzavrela.
Osaka v minulosti otvorene hovoril o svojich bojoch s duševnými chorobami a po minuloročnej porážke na US Open odišiel zo športu. Povedal, že pokiaľ ide o súťaž, bol emocionálne na najlepšom mieste.

Gutermedova bola napriek hre zablokovaná a predčila štvornásobného grandslamového šampióna, keď sa opäť zišiel v druhom sete.
„Proti Naomi to bol pre mňa veľmi ťažký zápas,“ povedal.
„Je to skvelá hráčka, je to dobrá bojovníčka, som taký nadšený z môjho dnešného výkonu. Som taký sústredený, som tak šťastný, že sem môžem prísť a hrať pred vami.“
Sabalenga bol ohromený
Predtým svetová trojka Arena Sabalenga prehrala vo svojom prvom zápase s Taliankou Jasmine Pauliniovou 2:6, 6:3, 6:3 v druhom kole.

V horúcom dni v púšti na juhu Kalifornie trafil 10 dvojchýb a bieloruské podanie bolo štyrikrát smečované.
Paulini, ktorý je na 46. mieste na svete, povedal, že jeho prvé víťazstvo proti top 10 súperom bolo pre každého prekvapením.
„Som veľmi šťastná. Nečakala som tento moment,“ povedala.
„Som rád, že som tu v treťom kole. Myslím si, že som odohral fantastický zápas. Diváci boli úžasní. Naozaj som si to užil.“
Sabalenga chcela vyhrať podujatie po odchode svetovej jednotky Ash Party a svetovej dvojky Barbory ​​Krezzhikovej pred začiatkom turnaja WTA 1000.
Sabalenková nasleduje Carolinu Bliskovú a Corbina Muguruzaovú po dvoch piatkových prehrách v top 10.
Paula Badosaová začala svoj titul obhajovať výhrou Theresy Martinkovej 6:2, 7:6 (4) v sete.

Španiel vo svojich predchádzajúcich troch stretnutiach nezískal v Česku ani jeden set a po aktivácii perfektného víťazného bekhendového voleja v bode stretnutia spustil hlasný výkrik a zapumpoval päsťami.
„Myslím si, že rozdiel je v tom, že som proti nej hral pred rokom a pol. V mnohých smeroch som sa veľmi zlepšil,“ povedal Badosa.
„Psychicky, ale aj fyzicky, pretože si myslím, že toto je veľmi fyzická kondícia. Dnes vidím, ako veľmi som sa zlepšil.“
Kvalifikačná strelkyňa ruského pôvodu Daria Savilleová z Austrálie vo farbách ukrajinskej vlajky zvíťazila nad deviatou nasadenou Ons Zabiurovou 7:5, 6:7 (0), 6:4 v sete.

Tunisan Jabier sa vlani dostal do semifinále turnaja, no Savileho neľútostná hra a obrana napokon zvíťazili.
Petra Kvitová potrebovala všetky sily, aby zdolala Alexandru Sasnovičovú 6:7 (4,) 6:4, 6:4.
Dvojnásobný wimbledonský šampión si na kurte kľakol a sklonil hlavu po forhendovom výstrele, aby ukončil náročný zápas. Najbližšie sa stretne so šiestou nasadenou Grékou Mariou Zachariasovou, ktorá zdolala Katarínu Siniakovú v dvoch setoch.

Americká atlétka Amanda Anisimová odstúpila pre zjavnú chorobu pred tretím setom v zápase proti tínedžerke Lele Fernandez z Kanady.
V ostatnom zápase 2. kola trvalo hodinu, kým zdolala Slovenku Cristinu Kukovú 6:4, 6:1 po tom, čo zdolala Američanku Shelby Rogersovú, desiatu Lotyšku Jelenu Ostapenkovú a štvrtú Annette Kondaveitovú.