Svet

Napraviť Rusko – ICDS

Komentáre na konferencii o Bidene a Európe, ktorú sponzoroval Poľský inštitút pre medzinárodné záležitosti (PISM) a Wilsonovo centrum, 14. januára 2021.

1. Jedným z cieľov Fidenovej administratívy je dôsledná a silná politika, ktorá neukončí európske rozpory – ani Američanov. Je však potrebné obnoviť stabilitu a dôveru, ktorá neexistovala za posledné štyri roky. Bez ohľadu na to, ako dobre je určená jej politika alebo ako sú slová dobre integrované do akcie, Nová administratíva by si nikdy nemala robiť ilúzie o zmene ruskej politiky. Vladimir Putin úzko spájal perspektívy ruského vojenského a bezpečnostného zriadenia s politickým vedením, čo sa od čias Brežneva / Andropova nikdy nestalo. Tieto spoločnosti sú veľmi motivované a prosperujúce, a hoci nesúhlasíme, veria, že čas je na ich strane.

2. Naša najväčšia výzva pri jednaní s Ruskom je intelektuálna. Je čas, aby sme akceptovali, že Rusko má svoj vlastný systém viery. Jeho odpor proti mandátu na bezpečnosť po skončení studenej vojny („dominantný“) je „zásadový“, nie oportunistický, a mal by sa považovať za formálnu realitu. Musíme s tým žiť, byť vyspelí a inteligentní a nestratiť zo zreteľa kolektívne západné záujmy. „Transformácia Ruska“ nie je hlavným záujmom Západu. Bezpečnosť a bezpečnosť Atlantickej aliancie, bez ohľadu na to, čo si o tom myslia Rusi, nezáleží na tom, čo sa deje v Rusku. Neodmieta transakčnú spoluprácu, je realistická a obojstranne výhodná. Neodmieta – To je skutočne potrebné – inštitucionalizovaná komunikácia medzi západnými a ruskými národnými vodcami a bezpečnostným a obranným zriadením. Najlepšou vlastnosťou, ktorú treba nasledovať, je „nie križiak alebo prístrešok“.

3. Účelom obrany a obrany nie je poraziť ruské sily, ale jej stratégiou počas vojny je zničiť spojenecké sily v okamžitej akcii, rozbiť NATO a prinútiť ho rýchlo uznať porážku. Našim cieľom je dokázať, že je to nemožné, že aj krátka vojna bude mať pre Rusko strašné následky a spojí Severnú Ameriku a Európu vo vojne, ktorú Rusko nemôže vyhrať. Samotná prevencia nestačí; Musíme to urobiť. D.Pokročilá perspektíva NATO v Poľsku a pobaltských štátoch nie je o tom, čo sa nazýva „nepretržité“ alebo „trvalé“; Je dôležité, aby sme identifikovali potrebné schopnosti a poskytli ich.

READ  Kráľovná Alžbeta II. sa objavil na verejnosti v závoji

4. Ukrajina je hlboko dôležitá. Nesmieme zabúdať, že politickým základom ruskej intervencie v roku 2014 je ochrana osôb hovoriacich po rusky. Jej takzvaní „súdruhovia“ sú dobre etablovaní (nielen tam) v pohraničných oblastiach Estónska a Lotyšska. Na vrchole moskovského optimizmu som bol v miestnosti v septembri 2014, keď Sergej Lavrov povedal: „Moldavsko a pobaltské štáty musia robiť rozhodnutia na základe toho, čo sa stalo na Ukrajine.“ Niet pochýb o tom, že obetovanie alebo obetovanie Ukrajiny povzbudí Rusko a podlomí dôveru vedúcich spojencov NATO..

5. Nakoniec Očakáva sa, že Bidenova administratíva bude testovaná a tieto pokusy by mohli byť riadené mechanistickými vojenskými mechanizmami, „provokáciami“ riadenými spravodajskými informáciami, kybernetickými a informačnými aplikáciami alebo diplomaciou – relatívne skoro, možno vo viacerých doménach a vo viac ako jednom divadle.. Ruské štátne a vojenské vedenie prijalo leninistický prístup k vojne a mieru. Test je to, čo robia leninisti; Ruská armáda to tak nazýva Inteligencia (Inteligencia prostredníctvom boja): Nielen skúmanie silných a slabých stránok, ale aj meranie synchronizácie a nervov nepriateľa. Predpoveď je vopred.

Ak ste konferenciu zmeškali, registrácia je k dispozícii online:

Scény odhalené v ICDS Publication Author (s).

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close