Veda

NASA a DARPA diskutujú o novej pokročilej technológii pohonu

Umelcova koncepcia kozmickej lode umožnená jadrovým tepelným pohonom.
ilustrácie, NASA

Dve z najprogresívnejších agentúr v Spojených štátoch spájajú svoje sily, aby podporili vývoj pokročilého vesmírneho pohonu. Skvelý rozhovor o novej spolupráci je naplánovaný na utorok ráno a môžete to vidieť Žiť tu

2023 Americký inštitút pre letectvo a astronautiku (AIAA) sitech forum Oficiálne prebieha v National Harbor, Maryland. Témou tohtoročnej konferencie je „Exploring the Limits of Aerospace“ a bude prebiehať od dnes do piatka v Gaylord National Resort & Convention Center. Rečníci fóra budú hovoriť o vesmírnom a planetárnom prieskume, letectve, výskume klímy a budúcnosti veda o Zemi, medzi iné predmety.

Pozoruhodná je panelová diskusia naplánovaná na utorok 24. januára o 10:00 ET, počas ktorej dôverní predstavitelia NASA a Agentúry pre pokročilé obranné výskumné projekty alebo DARPA – Pentagon Research Wing – AIAA as „bude diskutovať o spolupráci medzi agentúrami s cieľom zlepšiť technológie vesmírneho pohonu pre civilné aj obranné úsilie“ opisuje Fireside Chat.

NASA Live: Oficiálny stream NASA TV

budú poskytnuté na zasadnutí nasa tvAplikácia a agentúra NASA webové stránky, Môžete si to pozrieť aj na živom vysielaní vyššie.

Správca NASA Bill Nelson prednesie hlavný prejav, po ktorom bude bývalý riaditeľ Centra pre vesmírny jadrový výskum (CSNR) Steven Howe moderovať panel dvoch osôb, ktorý tvoria zástupkyňa administrátora NASA Pam Melroy a riaditeľka DARPA Stephanie Tompkins. Melroy má spojenie s agentúrou DARPA, keďže v rokoch 2013 až 2017 pôsobila ako zástupkyňa riaditeľa Úradu pre strategické technológie agentúry.

Nie je jasné, do akej miery sa budú členovia panelu ponoriť do detailov, ale bolo by skvelé to zistiť nejaké konkrétne informácie O typoch pokročilých technológií vesmírneho pohonu, ktoré by NASA a DARPA chceli vyvinúťs podrobnosťami o možných budúcich aplikáciách. Aktualizácie o prebiehajúcich projektoch, napríklad poháňaných kozmickou loďou jadrový tepelný pohon, by boli tiež vítané. Nedávno program NASA Innovative Advanced Concepts (NIAC). Schválené Stav prvej fázy a financovanie vo výške 175 000 USD pre tím University of Florida pracujúci na a jadrový motor Koncept, ktorý by mohol dostať kozmickú loď na Mars len za 45 dní.

Malo by to viesť k pútavej konverzácii, A teším sa, keď sa dozviem o spolupráci a o tom, ako tieto dve agentúry plánujú spolupracovať.

Viac: Plány na Titane a potrubia na Mesiaci: NASA zvažuje technológiu divokej budúcnosti

READ  Na Marse boli objavené starodávne podzemné jazerá

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close