Veda

NASA Curiosity Rover oslavuje 3000 dní na Marse s extrémnou panorámou

Curiosity Rover (NASA) zachytil túto panorámu Marsu v novembri 2020.

NASA / JPL-Caltech / MSSS

Curiosity Rover NASA pristál na Marse 6. augusta 2012 a oslávil míľnikové výročie 3 000 marťanských dní dobrého vedeckého života na červenej planéte.

Deň Marsu – nazývaný „Sol“ – je o niečo dlhší ako deň na Zemi, jeho čas je len 24 hodín a viac ako 39 minút. Vedci sledujú aktivity zvedavosti na základe sol. Napríklad nespracované obrázky nasnímané roverom sú označené číslom Sol, takže snímka jeho výročia bude označená dátumom „Sol 3000“ a príslušnou Zemou.

NASA bola označená pri zvláštnej príležitosti Bola zverejnená skvelá panoráma v utorok. Nádherný mozaikový pohľad na kráter Gayle na Marse zobrazuje časť hory Sharp, rozsiahlej strednej hory v kráteri. „Geológovia boli privedení z misie, aby videli sériu skalných„ lavičiek “na najnovšej panoráme,“ Vo vyhlásení uviedla NASA.

Rozsiahla panoráma je zložená zo 122 obrazov, ktoré vytvoril Rover 18. novembra 2020, Martian Soul 2946.

Zvedavosť v súčasnosti smeruje k oblasti krátera známej ako „jednotka nesúca síran“. „Sírany, ako je sadra a epsomové soli, sa zvyčajne tvoria okolo vody pri jej odparovaní a sú ďalšou indíciou o tom, ako sa zmenila klíma a vyhliadky na život asi pred 3 miliardami rokov.“ Uviedla NASA Pri opise cesty Roveru v tejto novej oblasti.

K jedinému fungujúcemu vozidlu Mars na planéte NASA sa čoskoro na planéte pripojí aj jeho ďalší generácia Sibling Fortitude Rover Prichádza vo februári. Curiosity bude vo svojej misii ešte dlho pokračovať v štúdiu starodávnych podmienok prostredia na Červenej planéte.

Tu je ďalších 3 000 podrážok.

Postupujte Vesmírny kalendár CNET do roku 2021 Ak chcete byť informovaní o všetkých najnovších správach o vesmíre v tomto roku. Môžete ho tiež pridať do svojho Kalendára Google.

READ  Mohla by to byť jeseň predtým, ako bude zaočkovaných dosť Oregončanov na dosiahnutie stádovej imunity proti COVID-19?

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close