Veda

NASA odložila historicky prvý let vrodeného vrtuľníka na Marse

Koncept umelca lietajúceho vo vrtuľníku Mars vynaliezavosti NASA.

NASA / JPL-Caltech

Zdá sa, že si budeme musieť trochu počkať, kým uvidíme vrtuľník letiaci na Marse. NASA sa rozhodla zatlačiť Vynaliezavosť Mars HelicopterVesmírna agentúra v sobotu uviedla, že ide o prvý experimentálny let kvôli bezpečnostnému varovaniu počas vysokorýchlostného testu rotácie rotorov Ingenuity. Letecká agentúra, ktorá sa v stredu vyjadrila vo svojom vyhlásení, uviedla, že let, ktorý je pôvodne naplánovaný na nedeľu, sa teraz uskutoční „najskôr 14. apríla“. Ale helikoptéra je „bezpečná a zdravá“, uviedla NASA.

Počas piatkového testu rotora „sa sekvencia príkazov ovládajúcich test skončila skôr z dôvodu vypršania časovača„ watchdog “,“ aktualizácie stavu. „Stalo sa to, keď sa pokúšal zmeniť letový počítač z„ predletového “na„ letový “režim.“

Agentúra uviedla, že časovač strážneho psa „dohliada na postupnosť príkazov a upozorňuje systém na akékoľvek potenciálne problémy. Pomáha systému zostať v bezpečí, pokiaľ sa nezistia žiadne problémy.“


Teraz hrá:
Skontrolovať to:

Ako môže Mars Helicopter NASA zmeniť budúcnosť …


5:20

Vesmírna agentúra uviedla, že tím vynaliezavosti diagnostikuje problém a na základe svojich zistení presunie časový plán testu rotora. NASA už skôr uviedla, že dátum letu Ingenuity sa môže posunúť, keď budú inžinieri robiť úpravy a podstúpiť kontroly pred výstupom.

Keď konečne fúkajú vetry, bude to prvýkrát, čo človek dosiahne riadený a riadený let na inú planétu. Experimentálna helikoptéra, Odvedený na Mars Autor: NASA Perseverance Rover, Môže otvoriť novú cestu k poznávaniu iných svetov.

READ  Správa NASA UFO: Čo hovorí a nehovorí štúdia UAP

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close