Veda

NASA zverejnila úžasné video Jupitera zachytené kozmickou loďou Juno

Laboratórium Jet Propulsion Laboratory NASA zdieľalo pohľad na plynného obra Jupitera.

Americká vesmírna agentúra NASA (National Aeronautics and Space Administration) nás neustále prekvapuje svojimi aktualizáciami. Laboratórium Jet Propulsion Laboratory NASA teraz zdieľalo video na Instagrame, ktoré poskytuje pohľad na plynného obra Jupitera.

Zábery zachytila ​​misia NASA Juno počas jej blízkeho preletu. Je zastrelený 2500 míľ (3200 kilometrov) nad Jupiterom 9. apríla.

Išlo o 41. prelet Juno nad Jupiterom a kozmická loď sa pohybovala rýchlosťou 210 000 kilometrov za hodinu vzhľadom na planétu. Je to sedemkrát rýchlejšie ako rýchlosť Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS).

Video vo forme animovanej sekvencie, ktorú NASA zverejnila na Instagrame, vytvorila Citizen Scientist Andrea Luck pomocou obrazových údajov JunoCam v ich surovej podobe, uviedla agentúra vo vyhlásení. Podľa nadpisu štvrtkového príspevku „Zvezte sa s #JunoMission.“

Kozmická loď Juno dokončila ďalší prelet okolo Jupitera a zachytila ​​úžasný obraz južnej pologule planéty. Bližšie preskúmanie snímky odhalilo dve ďalšie nebeské telesá v blízkosti: Jupiterove mesiace Io a Európa.

Jupiter, najväčšia planéta v slnečnej sústave, má 53 rozpoznaných mesiacov a ďalších 26 ešte nebolo pomenovaných. Hoci Rocky Moon Low je najvulkanickejším glóbusom slnečnej sústavy, zamrznutý povrch Európy ukrýva pod sebou obrovský oceán tekutej vody.

Podľa NASA sa Juno bližšie a detailnejšie pozrie na Európu v septembri tohto roku, keď uskutoční najbližší prelet okolo záhadného mesiaca za posledné desaťročia.

Juno vypustila NASA v auguste 2011 na päťročnú cestu. Jupiter dosiahol v júli 2016. Bude pokračovať vo výskume najväčšej planéty slnečnej sústavy počas nasledujúcich troch rokov alebo roku 2025, kedy sa má misia skončiť.

READ  Astronaut Boeingu Chris Ferguson nebude lietať pri štarte 1. posádky Starliner

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close