Hlavné správy

našli viac ako 9 500 infikovaných. Zahynulo 35 ľudí

V Českej republike bolo v stredu potvrdených rekordných 9 544 nových prípadov koronavírusovej infekcie. Toto je najvyšší denný nárast infikovaných od začiatku pandémie. Vyplýva to z údajov zverejnených vo štvrtok na webe českého ministerstva zdravotníctva.

V súvislosti s ochorením covid-19 spôsobeným koronavírusom sa zaregistrovalo Česko v stredu tiež 35 nových úmrtí.

Od začiatku pandémie bolo v Českej republike infikovaných koronavírusom 139 290 ľudí, z toho 1172 osôb. Doteraz bolo z covid-19 vyliečených 60 901 ľudí, z toho v stredu pribudlo 277. V Českej republike je v súčasnosti infikovaných 77 217 ľudí. 2678 pacientov je hospitalizovaných, z toho 518 vo vážnom stave.

Choroba sa teraz najrýchlejšie šíri v okrese Uherské Hradište, ktoré hraničí so Slovenskom. Za posledných sedem dní zaznamenali približne 616 nových chorôb na 100 000 obyvateľov. Len v Prahe bolo v stredu 1 283 prípadov, čo je druhý najvyšší denný prírastok v meste od začiatku epidémie. Rekordom je 1 380 prípadov z minulého piatka.

Pre nepriaznivý vývoj epidémie platia od stredy v celej Českej republike prísnejšie epidemiologické opatrenia. Všetky školy od základných po terciárne prešli na dištančné vzdelávanie, s výnimkou tried pre deti so špeciálnymi potrebami.

Reštaurácie, bary a kluby sú zatvorené. Zhromaždiť sa môže najviac šesť ľudí. Väčšina opatrení platí do 3. novembra, teda do konca mimoriadnej udalosti. Školy majú byť zatvorené do 1. novembra.

READ  Maďarsko a Slovensko položili základný kameň nového mosta cez rieku Ipoli

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close