Hlavné správy

našli viac ako 9 500 infikovaných. Zahynulo 35 ľudí

V Českej republike bolo v stredu potvrdených rekordných 9 544 nových prípadov koronavírusovej infekcie. Toto je najvyšší denný nárast infikovaných od začiatku pandémie. Vyplýva to z údajov zverejnených vo štvrtok na webe českého ministerstva zdravotníctva.

V súvislosti s ochorením covid-19 spôsobeným koronavírusom sa zaregistrovalo Česko v stredu tiež 35 nových úmrtí.

Od začiatku pandémie bolo v Českej republike infikovaných koronavírusom 139 290 ľudí, z toho 1172 osôb. Doteraz bolo z covid-19 vyliečených 60 901 ľudí, z toho v stredu pribudlo 277. V Českej republike je v súčasnosti infikovaných 77 217 ľudí. 2678 pacientov je hospitalizovaných, z toho 518 vo vážnom stave.

Choroba sa teraz najrýchlejšie šíri v okrese Uherské Hradište, ktoré hraničí so Slovenskom. Za posledných sedem dní zaznamenali približne 616 nových chorôb na 100 000 obyvateľov. Len v Prahe bolo v stredu 1 283 prípadov, čo je druhý najvyšší denný prírastok v meste od začiatku epidémie. Rekordom je 1 380 prípadov z minulého piatka.

Pre nepriaznivý vývoj epidémie platia od stredy v celej Českej republike prísnejšie epidemiologické opatrenia. Všetky školy od základných po terciárne prešli na dištančné vzdelávanie, s výnimkou tried pre deti so špeciálnymi potrebami.

Reštaurácie, bary a kluby sú zatvorené. Zhromaždiť sa môže najviac šesť ľudí. Väčšina opatrení platí do 3. novembra, teda do konca mimoriadnej udalosti. Školy majú byť zatvorené do 1. novembra.

READ  Stratégia očkovania EÚ je podľa všetkého najlepšia, hovorí slovenský líder - POLITICO

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close