Nastupujúca hviezda Musetti vyhráva na debute v Miami Open, Cilic postupuje

Lorenzo Musetti si svoju dobrú formu vytvoril štvrtkovým víťazstvom v prvom kole nad Michaelom Emmom na Miami Open.

Nastupujúca hviezda Musetti zvíťazila nad americkým kvalifikantom Emmo 6: 4, 6: 4 v sete o postup do druhého kola s 23. nasadeným Benoitom Byrnom.

Bývalý šampión US Open Marin Cilic postúpil do trojsetového víťazstva nad Federicom Kóreou, zatiaľ čo zvíťazili Tanasi Kokkinakis, Sebastian Corda, Dennis Sandgren a Jordan Thompson.

Bývalý hráč prvej päťky Kevin Anderson bol vyradený v prvom kole podujatia ATP 1000.

Vstať

Mladý Talian Musetti pokračoval v rýchlom vzostupe a tvrdo bojoval proti Momoovi.

Devätnásťročný Musetti minulý týždeň postúpil do semifinále na mexickom Open, kde na svojej ceste do semifinále porazil Diega Schwartzmana a Gregora Dimitrova.

Musetti tento týždeň bojoval s poslednou divokou kartou Emmo za hodinu a 38 minút.

„Minulý týždeň bol v Acapulcu fantastický beh,“ uviedol Musetti vo svojom súdnom rozhovore. „Odohral som dobrý zápas, bol to ťažký zápas.

„Myslím si, že mojou najnebezpečnejšou zbraňou je bekhend.“

Kremíkový plátok šťastia

Bývalá svetová trojka Čilič zaujal svoje miesto v druhom kole setom 6: 3 2: 6, 6: 4 proti Federico Korea.

Víťaz US Open z roku 2014 Cilic však mal šťastie, že si pripísal prvý zlom.

Chorvát zmenšil rozdiel na 2: 1, ale keď najskôr uháňal svoje režijné úsilie na 30-40, narazil do svojho rámu a dropom vyrovnal víťaza.

„Je pre mňa dôležité mať sklonenú hlavu, sústrediť sa a pokúsiť sa získať najlepšiu pozíciu, akú dnes môžem,“ povedal Cilic.

Pamätníky Tanasi

Po pozitívnom návrate po zranení ramena Shindaro porazil Mochisukiho 6: 3, 6: 3 v sete austrálskej kvalifikácie Kokkinakisa v Miami.

READ  Slovenský premiér tvrdí, že štátny rozpočet na rok 2023 bude schválený včas

Kokkinakis v roku 2018 v Miami porazil vtedajšiu svetovú jednotku Rogera Federera.

Corda pri svojom debute na Miami Open porazil Radu Albotta 6: 3, 6: 0 a nadviazal stretnutie s 10. nasadeným Fabiom Fogninim.

Jordan Thompson bude za dve hodiny a 12 minút čeliť Federico Delphine 7-6 (8-6) 6-4.

Sandgren, dvojnásobný štvrťfinalista Australian Open, zvíťazil nad Pedrom Martinezom 6: 4, 2: 0, zatiaľ čo Španiel odišiel do dôchodku.

Druhé miesto vo Wimbledone a US Open Anderson prehralo 7: 6 (8: 6) 7: 5 s Tamirom Tumhoorom.

„Viem, že moja hra bude oveľa lepšia ako teraz a moja pozícia v rebríčku ATP bude oveľa lepšia,“ uviedol Tumhur.