Hlavné správy

NATO posilňuje svoju prítomnosť v Maďarsku

Summit NATO, na ktorom sa zúčastnil aj maďarský premiér Viktor Orbán, schválil nasadenie nových síl NATO v Maďarsku, Bulharsku, Rumunsku a na Slovensku. Predtým boli takéto sily v pobaltských štátoch a Poľsku, takže teraz je ich od Baltického po Čierne more celkovo osem.

Dnes, pred rozhodnutím, minister zahraničných vecí Peter Cicardo Povedal:

„Ak k tomu bude nejaký návrh, určite budeme pripravení o tom podrobne diskutovať. Jednou z povinností Maďarska, jednou z povinností maďarskej vlády, je chrániť Maďarsko a bezpečnosť maďarského ľudu. V súčasnosti sme to schopní urobiť s maďarskými obrannými silami.

Maďarské bezpečnostné sily majú na východnej hranici krajiny značné sily a sú schopné Maďarsko brániť.

„Je to neuveriteľné. Ak budú návrhy na posilnenie východnej a juhovýchodnej časti, sme pripravení o nich diskutovať.

Sizzardo sa v minulosti opakovane vyjadril, že si myslí, že krajina nepotrebuje ďalšie jednotky NATO, pretože maďarské bezpečnostné sily majú primeranú bezpečnosť.

Súvisiaci článok

FM Szijjártó: V Maďarsku nie sú potrebné žiadne ďalšie jednotky NATO

FM Szijjártó: V Maďarsku nie sú potrebné žiadne ďalšie jednotky NATO

Sizzardo dostal otázku, či má Maďarsko blízko k NATO alebo Rusku. Povedal: „No tak. Sme členmi NATO a sme členmi Európskej únie.“ Pokračuj v čítaní

Teraz sa zdá, že partneri NATO presvedčili mestskú vládu, že v Maďarsku sú potrebné ďalšie jednotky NATO.

Summit NATO sa posilňuje, keďže schvaľuje rozmiestnenie nových síl NATO v Maďarsku, Bulharsku, Rumunsku a na Slovensku.

Pravda

Vládnym nariadením zo 7. marca už maďarská vláda povolila prechod NATO cez Maďarsko po zemi a lietadlom z dôvodu prebiehajúcej vojny na Ukrajine. Podľa dokumentu má Transdonopský región (vrátane okresu Paranya, okresu Fajer, okresu Comorom-Estercom, okresu Kyr-Mason-Chopron, okresu Somoki, okresu Dolna, okresu Wasna, okresu Dolna, vrátane regiónu Transdonopian). bola založená v Maďarsku, okres Wesprem, okres Jala, časť okresu Best na hranici Dunaja a okresu Fajer). Priamy pohyb vojsk a vojsk na Ukrajinu cez maďarské hranice je však zakázaný.

READ  Slovensko ratifikovalo obranno-vojenskú dohodu s USA

Video správa pred stretnutím Zobrazené Ukrajinský prezident Volodymyr Želenskij požadoval percento lietadiel a tankov NATO proti ruskej okupácii. Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg povedal, že sa pokúsi poskytnúť Ukrajine všetku pomoc a poskytnúť vybavenie na jej obranu, ale že nebudú riskovať šírenie vojny.

Súvisiaci článok

FM Szijjártó: Súčasný oficiálny postoj NATO k vojne na Ukrajine je plne v súlade s maďarskými záujmami

FM Szijjártó: Súčasný oficiálny postoj NATO k vojne na Ukrajine je plne v súlade s maďarskými záujmami

Maďarský minister zahraničných vecí hovorí, že NATO nie je vo vojne, musíme urobiť všetko pre to, aby to tak zostalo

NATO tiež poskytuje Ukrajine podporu kybernetickej bezpečnosti a pomáha budovať obranu proti jadrovým a biologickým hrozbám. Stoltenberg povedal, že ak by Rusi použili chemické zbrane, „úplne by to zmenilo povahu konfliktu“. Rusi opakovane vzniesli toto nepodložené obvinenie voči Ukrajine a NATO, pričom sa obáva, že by mohlo byť použité ako ospravedlnenie pre ich vlastný útok. Stoltenberg vyzval Čínu, aby využila svoj vplyv na presadzovanie mieru bez toho, aby poskytla Rusku ekonomickú alebo vojenskú podporu.

Pravda

správa NATO existuje Nasledujúci:

V reakcii na kroky Ruska sme implementovali bezpečnostné plány NATO, rozmiestnili prvky síl rýchlej reakcie NATO a rozmiestnili 40 000 vojakov na našom východe s významnými vzdušnými a námornými prostriedkami pod priamym velením NATO. Zakladáme ďalšie štyri medzinárodné vojnové tímy v Bulharsku, Maďarsko, Rumunsko a Slovensko. Prijímame všetky opatrenia a rozhodnutia, aby sme zaistili bezpečnosť a zabezpečenie všetkých domén vo všetkých doménach a s 360-stupňovým prístupom. Naše opatrenia sú preventívne, proporcionálne a nezvyšujú sa. Teraz urýchlime prechod NATO do nebezpečnejšej strategickej reality, vrátane prijatia ďalšej strategickej koncepcie v Madride. Vo svetle najväčšieho ohrozenia euroatlantickej bezpečnosti za posledné desaťročia výrazne posilníme našu dlhodobú obrannú a bezpečnostnú pozíciu a ďalej posilníme celú škálu pripravených síl a spôsobilostí potrebných na udržanie spoľahlivej obrany a bezpečnosti. Tieto kroky budú podporené vylepšenými cvičeniami s väčším zameraním na bezpečnosť a pohyblivosť kĺbov.

READ  Slovensko podpíše s USA vyhlásenie o spolupráci v oblasti 5G sietí

Odporúčané: Tank v americkom vojenskom konvoji, ktorý sa zúčastňuje medzinárodného cvičenia Brave Warrior 2015 na diaľnici M15 neďaleko Hexaholomu 16. septembra 2015. Fotograf Csaba Krizsán / MTI

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close