Technológie

Navrhovanie postáv pre Xenoblade Chronicles 3 je zjavne „peklo“

Obrázok: Nintendo

Xenoblade Chronicles 3 je takmer vonku a – Podľa Total Media – je a Veľmi dobre hra. Vždy je zábavné získať prehľad o tom, ako vývojári hier pristupujú k aspektom, ako je herný dizajn a umelecké smerovanie, pretože práca, ktorá je potrebná na vytvorenie takého obrovského titulu, je nedocenená.

V najnovšom príspevku Nintenda „Spýtaj sa vývojára“ sa vývojári Monolith Soft – senior riaditeľ Tetsuya Takahashi, producent/režisér Ko Kojima a režisér a plánovač Jenki Yokota – stretli, aby prebrali vizuálnu a zvukovú réžiu nadchádzajúceho JRPG.

Snáď najprekvapivejšie, keď sa Go Kojima opýtal, či bolo rozhodovanie o konečnom vizuálnom dizajne hlavných postáv hladkým procesom, odpovedal „nie“ a rozvádzal „peklo pokusov a omylov“:

Máte pocit, že vizuálny dizajn hlavných postáv ste dokázali určiť veľmi hladko?

Kojima: Nie, bol to pekelný proces pokus-omyl… (Smiech) Ťažko sme sa rozhodli pre dizajnový koncept pre Novu. Počas vývoja Saito-san [Freelance Character Artist on Xenoblade 2 and 3] Prišiel som do kancelárie MONOLITHSOFT a spolupracoval s nami. Jeho miesto bolo pred pracoviskom Takahashi-san. Vytvorili sme obraz postáv pomocou Takahashi-sanových slov a vyjadrili zamýšľaný pocit Saito-sanovi, ktorý na základe toho nakreslil rôzne ilustrácie. Takahashi-san sa však na konci dňa pozrel na grafy a povedal: „Nie. Toto nie je tento prípad.“ (Smiech) Tento proces sme museli opakovať znova a znova.

Takahashi: Obzvlášť sme bojovali s Noahovým dizajnom. Saito-san si vymýšľal všelijaké prirovnania, no žiadne sa mi akosi nezdalo ako Noe… Už som spomínal, že som chcel Noaha, hlavného protagonistu postaviť do pozície filozofa alebo básnika, ale nechcel som vidieť ho ako charakter so slabou vôľou. Nechcem však, aby bol príliš ozdobný.

Kojima: Zdalo sa, že jeho návrhy sú v dvoch extrémoch. Niektorí ho považovali za drsného a iní za mierneho.

Takahashi: Obával som sa, že ak by bol dizajn postavy príliš elegantný, jeho prejav by mohol znieť pompézne. „Áno, je to Noah!“

Vysvetlenie Noeho
Obrázok: Nintendo

Na druhej strane Kojima potvrdil, že rovnaký proces pre ostatné postavy v hre je pomerne jednoduchý, keďže ich hlavný vzhľad je definovaný už v ich charakterových profiloch. Môžete si prečítať celý rozhovor vrátane zaujímavého článku o vlastnej flaute, Práve tu.

Upozorňujeme, že niektoré externé odkazy na tejto stránke sú pridružené odkazy, čo znamená, že ak na ne kliknete a uskutočníte nákup, môžeme získať malé percento z predaja. Prečítajte si prosím naše Zverejnenie FTC Pre viac informácií.

Dostanete Xenoblade Chronicles 3 v piatok? Kto je tvoja obľúbená postava doteraz? Podeľte sa o svoje myšlienky v komentároch nižšie!

READ  Zazvoňte! SoulCalibur 2 HD spadá z obchodu Xbox Store

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close