Ekonomika

Návšteva guvernéra Erica Holcomba pre hospodársky rozvoj na Slovensku a v Izraeli | Správy

Indianapolis, Ind. (WTHI) – Guvernér Eric Holcomb odchádza do Európy a na Blízky východ, aby pracoval na dôležitom hospodárskom vývoji.

Od tohto víkendu guvernér Holcomb, generálny adjutant R. Dale Liles a obchodný tajomník Brad Chambers cestujú na Slovensko a neskôr do Izraela. Cieľom je zvýšiť medzinárodnú angažovanosť Indiany a podporiť nové obchodné vzťahy v strednej Európe a na Blízkom východe.

„Pri vytváraní nových partnerstiev na podporu ekonomického rastu a ďalšej diverzifikácie našej pulzujúcej ekonomiky máme s tajomníkom Chambers potenciál posilniť vzťahy so svetovými lídrami a tvorcami pracovných miest,“ povedal guvernér Holcomb.

Okrem toho sa má Holcomb stretnúť s mimovládnymi organizáciami a organizáciami občianskej spoločnosti. Indiana tu dúfa, že vyjadrí svoju plnú podporu ukrajinským a ukrajinským utečencom.

„Táto cesta je príležitosťou urobiť správnu vec a poskytnúť húsijom podporu Ukrajincom, ktorí sa uchýlili na Slovensko a do širšieho regiónu prostredníctvom humanitárneho úsilia,“ povedal. „Ako húsíovia pokračujeme v plnení svojej úlohy z Indiany, ale máme príležitosť preukázať svoju podporu a oddanosť Ukrajincom priamo postihnutým ruskou inváziou.“

Cesta sa koná niekoľko týždňov predtým, ako Indiana hostí Svetové ekonomické fórum. Delegácia bude pomáhať pri budovaní vzťahov Indiana-Slovensko a Indiana-Izrael, podporovať budúce ekonomické partnerstvá, podporovať inovácie a zlepšovať svetovú ekonomiku.

READ  Škoda chce postaviť elektromobil menší ako Fabia. Naznačil to nový šéf značky

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close