Hlavné správy

Návštevy Nemecka, Chorvátska, Slovenska, Španielska a Luxemburska môžu teraz vstúpiť na Cyprus bez izolácie

Cyperské úrady presunuli Nemecko, Španielsko, Luxembursko, Slovensko a Chorvátsko zo zoznamu infekcií COVID-19 na oranžový zoznam, čo naznačuje krajiny s menším epidemiologickým rizikom, uvádza SchengenVizainfo.com

Zoznam semaforov, aktualizovaný 7. júna, je založený na ECTC – Európskom stredisku pre kontrolu a kontrolu chorôb a pokrýva Európsky hospodársky priestor, Európsku úniu a mnoho krajín tretieho sveta.

Cyperská vláda neukladá cestujúcim z krajín zeleného zoznamu žiadne požiadavky na segregované certifikáty alebo osvedčenia o teste COVID-19.

Nová klasifikácia nadobudne účinnosť 10. júna, pričom krajiny so zeleným zoznamom budú označovať najnižšiu mieru infekcie:

  • Krajiny schengenského priestoru: Island
  • Tretie krajiny: Singapur, Austrália, Nový Zéland, Saudská Arábia, Izrael a Južná Kórea

Avšak pre cestujúcich z krajín oranžového typu sa cyperské úrady rozhodli preukázať laboratórny test PCR, ktorý sa vykoná do 72 hodín od odchodu do krajiny. Musia tiež poskytnúť dokumentáciu preukazujúcu negatívny výsledok COVID-19.

V aktualizovanom zozname zo 7. júna sú krajiny uvedené v oranžovom zozname mierne nebezpečné:

  • Členské štáty EÚ: Portugalsko, Írsko, Poľsko, Fínsko, Rumunsko, Rakúsko, Bulharsko, Česká republika, Maďarsko, Taliansko, Nemecko, Chorvátsko, Slovensko, Španielsko, Luxembursko
  • Krajiny schengenského priestoru: Nórsko
  • Tretie krajiny: Spojené štáty americké, Čína (rovnako ako Hongkong a Macao), Spojené kráľovstvo

Aby sa zvýšilo riziko červených krajín alebo infekcií COVID-19, musia cestujúci pred príchodom na ostrov predložiť negatívny výsledok testu COVID-19 a po príchode podať ďalší. Aktualizovaný zoznam obsahuje Japonsko, ktoré bolo posunuté k vyššiemu riziku infekcií COVID-19. Zoznam obsahuje aj informácie pre cestujúcich z týchto krajín:

  • Členské štáty EÚ: Holandsko, Rakúsko, Belgicko, Bulharsko, Francúzsko, Chorvátsko, Luxembursko, Španielsko, Taliansko, Slovensko, Grécko, Maďarsko, Poľsko, Estónsko, Dánsko, Slovinsko, Česká republika, Lotyšsko, Litva, Švédsko a Nemecko,
  • Mikro krajiny: San Maríno, Andorra, Monako a Vatikán
  • Členovia Schengenu: Lichtenštajnsko a Švajčiarsko,
  • Tretie krajiny: Rwanda, Rusko, Thajsko, Spojené arabské emiráty, Ukrajina, Jordánsko, Libanon, Egypt, Bielorusko, Katar, Srbsko, Arménsko, Gruzínsko, Bahrajn, Kanada a Japonsko
READ  USA sú pripravené rokovať o uzavretí dohody o predĺžení platnosti Nového ŠTARTU - Svet - novinky

Krajiny, ktoré sa nenachádzajú v žiadnom z vyššie uvedených zoznamov, sú umiestnené v šedej kategórii. To znamená, že môže vstúpiť na Cyprus, ak je cyperským občanom, rodinným príslušníkom, štátnym príslušníkom Švajčiarska alebo občanom EÚ alebo EHP. Na ostrov môžu vstúpiť ľudia, ktorí v krajine majú legálny pobyt a majú nárok na vstup na Cyprus podľa pravidiel Viedenského dohovoru, a osobitne licencovaní cestujúci z tretích krajín.

Cestujúci tohto typu musia podstúpiť test PCR v certifikovanom laboratóriu a po príchode predložiť dokument s negatívnym výsledkom. S výnimkou občanov EHP a ďalších európskych občanov si zvyšní cestujúci budú musieť znášať náklady na test sami.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close