Zábava

Nebohý Menzel celý život klamal: Skutočne sa za to hanbil?!

Jiří Menzel bol uznávaným českým režisérom, ale v niekoľkých filmoch sa predstavil aj ako herec. Napríklad vo filme Rozmarné leto. A práve s ním leží jeho celoživotná lož.

Zdroj: FS Barrandov

V tom čase mal niečo pred tridsiatkou a vo filme išiel aj po lane. V rozhovoroch tvrdil, že toto umenie ho naučil člen umeleckej rodiny Třískovec. „Začal som sa učiť chôdzu po lane a nebolo to oveľa ťažšie ako jazdiť na bicykli. S palicou to naozaj nie je ťažké,“ Menzel hovoril o natáčaní. Priamej odpovedi na otázku, či skutočne šiel po lane, sa vždy šikovne vyhýbal.

Ale po jeho smrti sa jeho prepadák rozhodol nenechať si toto tajomstvo pre seba. „Režisér nikdy nikde nepovedal, že som ho počas nakrúcania zastupoval v úlohe Arnošteka,“ Karel Schmied (75) povedal pre nedeľný Lightning.

Chudák Menzel celý život

Zdroj: FS Barrandov

Chudák Menzel celý život

Zdroj: FS Barrandov

Prezradil, že Barrandov bol od neho požiadaný z filmového štúdia rovnako ako na vojenčine. A nemusel sa kvôli tomu nechať ostrihať.

„Lano bolo vysoké asi dva a pol metra.“ Bol som v prestrojení, aby som sa čo najviac pozrel na pána Menzela, nebolo to príliš ťažké, bol som vtedy štíhly chlap. Mali sme dokonca iba jeden dres, ktorý sme mohli striedať, “ odhalil bývalého akrobata, ktorý novinárom ukázal aj zmluvu, podľa ktorej za túto úlohu v tom čase dostal 1 890 Kč.

Chudák Menzel celý život

Zdroj: FS Barrandov

„Neviem, prečo o mne režisér nikdy nehovoril. Nebolo to hanbou. Mnoho hercov má dabérov alebo kaskadérov,“ povedal Schmied.

READ  Ako sú po farme? Henrik bol bez striptízu, Adam čaká na operáciu! | Aktuálne

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close