Hlavné správy

Nebolo to správne, bolo to spôsobené hlavne únavou

Počas tohto víkendu by malo byť k dispozícii predbežných 2993 tímov na odber vzoriek a približne 3 000 miest na odber vzoriek na skríning nového koronavírusu.

Pred stredajším rokovaním vlády to uviedol minister obrany Jaroslav Naď.

Vyhlásil, že snahou organizátorov operácie je udržať čo najviac tímov na odber vzoriek, ktoré vyskúšali počas predchádzajúceho víkendu.

„Velitelia týchto tímov už členov kontaktujú a vyzerá to, že by sa mohlo 85 percent pôvodných tímov zachovať,“povedala Nad.

Kontaktujú starostov a primátorov

Pokiaľ ide o príťažlivosť organizácií miestnej samosprávy, aby vláda a armáda ako manažér celého podujatia nemali prenechávať určité úlohy miestnym samosprávam, ako napríklad napĺňanie zásobovacích tímov, ako v prvom kole.

“V prvom rade chceme zostaviť pôvodné tímy a potom dáme obciam priestor na obsadenie ďalších miest, pretože im v prvom kole záležalo na tom, aby svoje prostredie poznali najlepšie. Ak nie, využijeme to z nášho databázy. ““ povedal.

V súčasnosti sú podľa neho poskytované ochranné prostriedky. „Rukavice sú obzvlášť potrebné,“ doplnené.

Falšovanie certifikátu

Vystúpil tiež v súvislosti s používaním certifikátov po prvom kole povrchových skúšok. Oznámil, že sa zaoberajú aj prípadmi falšovania.

Ak niekto stratí platný certifikát s negatívnym výsledkom, má podľa neho dve možnosti, ako nestratiť výhodu – buď absolvovať test PCR, alebo byť testovaný v druhom kole skríningu.

Výhovorka po vyhlásení krízového štábu

Minister sa za svoje vyhlásenie po stretnutí krízového štábu tiež ospravedlnil.

“Chcem sa úprimne ospravedlniť, ak som niekedy reagoval nie presne tak, ako ste na mňa zvyknutí. Konkrétne po ústrednom krízovom štábe, keď som odpovedal na otázku, či budú nejaké ďalšie údaje, že nie sme štatistický úrad.” . Nebolo to správne. Ospravedlňujem sa za to, nemal som takto reagovať, bolo to spôsobené hlavne únavou, “ povedala Nad.

READ  Turecko víta vymenovanie slovenského veľvyslanca v Líbyi Johna Kubisa

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close