Zábava

Nechceme britských chlapcov v úlohe princa Williama, tvrdia tvorcovia! Dôvod? – Hviezdne puzdrá – Koktejl

Strela z roku 1995: princezná Diana so svojimi synmi princom Harrym a princom Williamom a jej manželom Charlesom.

Autor: ,

Kurióznu podmienku stanovili filmári, ktorí hľadajú herca v pripravovanom životopisnom filme o britskej princeznej Diane.

Úlohu jej syna, princa Williama, nemôžu zastávať kandidáti, ktorí majú iba britské občianstvo, informoval denník The Guardian. Podľa produkcie je to kvôli brexitu.

Film s názvom Spencer sa bude točiť v prvej polovici budúceho roka v Nemecku. Čilský režisér Pablo Larraín v ňom chce zachytiť niekoľko dní počas Vianoc v 90. rokoch, počas ktorých sa Diana údajne rozhodla nechať svojho manžela, princa Charlesa, na zámku Sandringham.

Herečka Kristen Stewart.

Herečka Kristen Stewart.
Autor: SITA / AP, Mark Von Holden

V hlavnej úlohe britskej princeznej sa predstaví americká herečka Kristen Stewart. V úlohe Dianinho staršieho syna, princa Williama, si inscenácia hľadá chlapca vo veku od deväť do dvanásť rokov. Základnou podmienkou je, že musí mať „európsky pas“. Britskí občania, ktorí takisto nemajú cestovný pas z krajiny Európskej únie, nemôžu o túto úlohu požiadať.

„Britským chlapcom je zakázané hrať princa Williama„ kvôli brexitu “,“ píše britský bulvárny denník Mail Online o nábore nového filmu.

Tohtoročný odchod z Británie z Európskej únie je skutočne dôvod, prečo sa pri výrobe filmu hľadá niekto, kto má občianstvo Únie v role Williama. Po samotnom brexite koncom januára sa na konci tohto roka skončí takzvané prechodné obdobie, počas ktorého sa v Británii naďalej uplatňovala väčšina pravidiel Únie. Vzhľadom na to, že Brusel a Londýn sa stále nedohodli na podobe budúcich vzťahov, nie je jasné, aké budú podmienky pre britské zamestnanie v EÚ. Neistota by ovplyvnila streľbu na Spencera v prípade účasti britského herca.

READ  Záhada slávneho páru sa zlomila: potrat v šiestom mesiaci!

Režisérka castingu Amy Hubbard uviedla, že podmienka občianstva EÚ súvisí s financovaním filmu nemeckou produkčnou spoločnosťou. „Vo filmovom priemysle je bežné, bez ohľadu na to, odkiaľ finančné prostriedky pochádzajú, že niektoré dôležité úlohy (herci) musia mať rovnaký pas / občianstvo,“ uviedla na Twitteri.

Režisér Larraín, ktorý už má životopisný film o bývalej americkej prvej dáme Jackie Kennedyovej, chce nakrútiť film o princeznej Diane ako anti-rozprávku. „Keď sa niekto rozhodne nebyť kráľovnou a povie, že by radšej bol sám sebou, je to veľké, naozaj veľké rozhodnutie, naopak, rozprávka,“ uviedol.

Páči sa vám tento článok?
Podporte prosím kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je každý deň prinášať aktuálne správy. Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme tiež vašu podporu.
Ďakujem za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close