Zábava

Nechcete nechať ujsť menej známe európske hlavné mestá

Severná Európa

Severná Európa môže byť menej ako známejšie časti západnej a strednej Európy, ale nemali by sa prehliadať škandinávske a pobaltské krajiny. Aj keď možno poznáte Štokholm, Kodaň a Petrohrad (predtým ruské hlavné mesto), hlavné mestá vo zvyšku regiónu si tiež zaslúžia svoju chvíľku na slnku – a ak sú na severe, môžu využívať všetko slnko, ktoré dostanú.

Oslo, Nórsko

Nórsko je krajinou Vikingov a Oslo nezabudlo na svoju históriu, ktorá sa bez problémov prelína so starým a novým, čo je dnes jedno z najrýchlejšie rastúcich európskych miest. Vďaka vysokým teplotám v polovici 70. rokov Fahrenheita vám Oslo umožňuje uniknúť z letných horúčav a zúčastniť sa bohatej histórie a živej umeleckej scény mesta. Urobte týchto osem úžasných vecí, keď budete nabudúce v nórskom Osle.

Helsinki, Fínsko

Helsinky sú necelých 200 míľ od Fínskeho zálivu od Petrohradu a sú mestom rozprestierajúcim sa na asi 300 ostrovoch roztrúsených pozdĺž pobrežia. Veľká časť centra mesta leží na pevnine. Užite si všetok luxus moderného mesta a prechádzajte nádhernými ulicami a preskúmajte stáročnú históriu. Ak hľadáte exkluzívne ponuky, existuje šesť spôsobov, ako stráviť deň vo fínskych Helsinkách.

Tallinn, Estónsko

Tallinn, asi 80 kilometrov od Helsínk, je hlavným mestom severných pobaltských štátov: Estónskom. Keď viete aspoň neurčito o Osle a Helsinkách, je veľká šanca, že sa Tallinn vkĺzne ďalej pod váš radar, ale nezabráňte si zažiť vzrušujúcu atmosféru a množstvo prekvapení, ktoré vás čakajú. Tu je viac o tom, ako stráviť deň v vzrušujúcom estónskom Taline.

READ  Zlyhal ďalší Hollywoodsky vzťah: Slávny herecký pár potvrdil rozchod

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close