Veda

Nedávno objavený dinosaurus vyzerá ako labuť z nočnej mory

Paleoart ilustrácia nedávno objaveného druhu.

70-nepárne-V južnom Mongolsku boli nájdené milióny rokov staré fosílie.
ilustrácie, Yusik Choi.

Paleontológovia objavili 71-Mäsožravý dinosaurus starý milióny rokov v južnom Mongolsku Veria, že telo bolo skonštruované na plávanie a potápanie za korisťou. Hoci vyzerá ako moderný vták, v skutočnosti je to nevtáčí dinosaurus, čo znamená, že je príkladom konvergentnej evolúcie, fenoménu obsahujúce nepríbuzné organizmy rozvíjať podobné vlastnosti.

nazývajú sa dinosaury Natovenator polyodontus, alebo „plávajúci dravec s mnohými zubami“. nedávna analýza ukazujú fosílne pozostatky zviera bolo dvojnohé A Vyrobené na potápanie. Všetky podrobnosti o novoobjavenom zvieratis uverejnený v komunikačnej biológii.

„Nájdenie polovodných dinosaurov znamená, že dinosaury mali obrovskú ekologickú rozmanitosť,“ napísal Yuong-Nam Lee, paleontológ zo Soulskej národnej univerzity a hlavný autor štúdie V e-maile spoločnosti Gizmodo. „Viac ako 30 rôznych línií tetrapodov nezávisle napadlo vodné ekosystémy. Prečo nie dinosaury?“

Príklad nedávno objaveného druhu, ktorý vyzerá ako vodné vtáctvo s dlhým chvostom.

Príklad nedávno objaveného druhu.
ilustrácie, Yusik Choi.

Okrem mnohých zubov, n polydontus Štíhle telo a dlhý krk. chvost hore, Vyhynuté dinosaury mohli vyzerať podobne ako labute alebo kormorány, moderné potápavý vták, ale mal dlhý chvost. Kostra je neúplná – výskumníci našli jej lebku, chrbticu, jednu prednú končatinu a nejaké dve zadné končatiny – ale morfológiu zvieraťa možno odvodiť z nájdených pozostatkov.

„Uhol medzi každým hriadeľom rebier a súvisiacimi kĺbovými stavcami je veľmi nízky, ako u mnohých potápavých vtákov, ale na rozdiel od suchozemských teropódov, “ povedal Lee. „Niektoré existujúce potápavé vtáky –Ako alcidy a falakrokorcidy-Nechýbajú ani rebrá siahajúce dozadu. U týchto zvierat rebrá orientované dozadu pomáhajú pri plávaní tým, že robia telo efektívnejším.

Leeho tím dúfa Môžu preskúmať obsah žalúdka vtáka, aby sa dozvedeli viac o jeho strave. Takéto zistenie nie je bezprecedentné; Minulý rok, našli paleontológovia Fosílny morský ekvivalent turduckenu v modernom Nemecku.

Aj minulý rok sa za novým článkom postavil iný tím rovnakých výskumníkov Oznámil objav pancierového ankylosaura z rovnakej oblasti v Mongolsku. oni schválené Ankylosaurus si možno veľa vykopal obrannú priekopu, keď bol ohrozený Ako moderné rohaté jašterice.

Na lepšie otestovanie týchto myšlienok bude potrebné nájsť viac fosílií, ale spolu, fosílie vykazujú dynamiku biodiverzity v kriede.

Viac:Paleontológovia našli dôkazy o hniezdach dinosaurov blízko severného pólu

READ  Tipy na starostlivosť o vlasy: 8 zdravých živín, ktoré by ste mali zahrnúť do svojho jedálnička pre zdravé vlasy – rady odborníkov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close