Hlavné správy

Nemec, dvojka draftu 2022, dúfa, že si v budúcej sezóne zahrá s Devils.

Newark, NJ — Šimon Nemec Povedal, že urobí všetko pre to, aby prinútil New Jersey Devils zostať v Severnej Amerike v budúcej sezóne.

Nemec odohral posledné tri sezóny s Nidrou v najvyššej profesionálnej mužskej lige, Tibos extralige na Slovensku a za Slovensko hral na MS 2022 IIHF a OH 2022 v Pekingu.

„Chcem skúsiť hrať v Severnej Amerike, možno v American Hockey League.“ [in Utica] Alebo, nikdy neviete, možno NHL s Devils,“ povedal Nemec v utorok, druhý deň vývojového kempu Devils.

Nemca (6 stôp, 190 libier) si vo štvrtok vybrali Devils ako dvojku v drafte NHL 2022 pre hornú palubu. Jeho práva na Canadian Hockey League má Cape Breton z Quebec Major Junior Hockey League, ale Nemec povedal, že nemá záujem hrať juniorský hokej.

„Odohral som celé dve sezóny proti mužom [in Slovakia]“Myslím si, že ak existuje niečo v AHL, čo by bolo pre mňa skvelé.“

Nemec odletel do New Jersey v sobotu, v pondelok sa zúčastnil tréningov mimo ľadu a v utorok prvýkrát korčuľoval s ďalšími vyhliadkami.

„Som naozaj šťastný, že som tu, myslím, že Devils sú pre mňa naozaj dobrá organizácia a ľudia sú tu naozaj priateľskí,“ povedal Nemec. „Myslím si, že som bol na ľade o niečo horší [on Tuesday] Pretože tento mesiac je to už druhýkrát. Ale uvidíš, v najbližších dňoch to bude v poriadku.“

Strieľaný pravačkou Nemec mal v 39 zápasoch základnej časti s Nitrou na konte 26 bodov (1 gól, 25 asistencií) a hodnotenie plus-13 a v 19 zápasoch play off 17 bodov (5 gólov, 12 asistencií).

Za tretie miesto Slovenska na OH v Pekingu mal v siedmich zápasoch jednu asistenciu a v ôsmich zápasoch na svetovom šampionáte šesť bodov (jeden gól, päť asistencií).

READ  Slovensko dohliada na malé modulárne reaktory pre jadrovú budúcnosť - EURACTIV.com

Niektorí skauti videli podobnosti v hre Nemca s obrancom Nashvillu Predators Roman Josey. Nemec sa zasmial, keď mu povedali prirovnanie.

„Je to veľmi dobrý obojsmerný obranca,“ povedal Nemec o Joseym. „Je dobrý aj v presilovej hre a na pokutové kopy.“ Myslím si, že jeho hokejový cit je úžasný.“

Riaditeľka rozvoja hráčov Devils Megan Duggan povedala, že je nadšená, že tento týždeň bude v ich tíme Nemec.

„Pravoruký obranca nerastie na stromoch, každý to vie,“ povedal. „Je to veľmi populárny hráč, ktorý vyšiel z tohto draftu a naša organizácia bola veľmi nadšená. Teraz, keď je draftovaný, meníme jeho a našich ďalších potenciálnych hráčov do nášho tímu a pomáhame im s ich individuálnymi plánmi rozvoja. Aby sme ich dostali budúci rok alebo roky, bez ohľadu na to, ako dlho trvá dosiahnutie tohto vrcholu, byť hráčom NHL, ktorého chcú.

„Je to vzrušujúce obdobie a sme radi, že Simon bude tento týždeň s nami.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close