Ekonomika

Nemecké víza: Nemecké národné a turistické víza sú pre Indov lacnejšie

Nemecké veľvyslanectvo oznámilo okamžité zníženie poplatkov za dlhodobé národné víza aj za krátkodobé turistické víza.

Vnútroštátne cestovné bolo znížené na 6 000 Rs pre dospelých a 3 000 Rs pre maloletých (do 17 rokov). Na druhej strane sa poplatok za schengenské vízum znížil na 6 400 Rs pre dospelých a 3 200 Rs pre maloletých.

Spĺňate imigračné kritériá? Skontrolujte tu

„Dôležité správy z nášho vízového oddelenia: Vízové ​​poplatky za schengenské a národné víza sa zmenili. Ak máte ďalšie otázky, navštívte našu webovú stránku a kontaktujte nás na adrese [email protected],“ uviedlo nemecké veľvyslanectvo v Bombaji na Twitteri.

Čo je to národné vízum?

Národné vízum umožňuje vstup do Nemecka na konkrétny účel, vo väčšine prípadov za prácou alebo štúdiom, a udeľuje sa na viac ako 90 dní.

V ďalšej nedávnej zmene Nemecko zaviedlo povinnosť pre indických študentov, aby si pred podaním žiadosti o študentské víza nechali vyhodnotiť svoje akademické záznamy Academic Assessment Center (APS) a získali certifikáty pravosti.

odporúčanéPríbehy pre vás


Čo je to schengenské vízum?

Schengenské vízum je krátkodobé vízum pre Európu, ktoré umožňuje držiteľovi cestovať kdekoľvek v rámci schengenského priestoru. Do ktorejkoľvek krajiny schengenského priestoru môžete cestovať celkovo na 90 dní v rámci 180 dní.

Čo je 26 krajín schengenského priestoru?

Schengenský priestor zahŕňa Rakúsko, Belgicko, Česká republika, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Maďarsko, Island, Taliansko, Lotyšsko, Lichtenštajnsko, Litva, Luxembursko, Malta, Holandsko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko. , Slovinsko, Španielsko, Švédsko a Švajčiarsko.

ET online

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close