Ekonomika

Nemecko a Slovensko kontrolujú neočkovanú populáciu, keďže miera verejnej správy v Európe rýchlo rastie

Nemecko a Slovensko sa stali poslednými krajinami, ktoré blokujú neočkovanú populáciu, keďže krajiny spolu s Rakúskom a ďalšími sprísňujú kódex správania pre neočkované osoby v čase rastúcej miery infekcií.

V stredu nemecká agentúra pre kontrolu chorôb zaregistrovala 52 826 nových prípadov koronavírusu a uviedla, že od predchádzajúceho dňa zomrelo na vírus ďalších 294, čím sa počet obetí epidémie v krajine zvýšil na 98 274.

Infekcie v posledných týždňoch vzrástli najmä medzi nezaočkovanou populáciou, pričom najviac zasiahnuté je južné a východné Nemecko. Zaočkovanosť v Nemecku, 68 percent, je najnižšia v západnej Európe.

Hendrik Woost, premiér Severného Porýnia-Vestfálska, uviedol, že občania by si mali vyžiadať dôkaz o nedávnom zotavení z vakcíny alebo vírusu pre všetky vnútorné voľnočasové aktivity.

Uviedol to pred štvrtkovým stretnutím hláv 16 nemeckých spolkových krajín, na ktorom mali prediskutovať, ako reagovať na nárast žalôb.

Mnohé nemecké regióny, vrátane hlavného mesta Berlín, už zaviedli pravidlo odporúčané pánom Woostom, s výnimkou tých, ktorí neboli očkovaní v divadlách, kaderníctve, reštauráciách a fitnes štúdiách. Berlín zvažuje aj potrebu dôkazov o negatívnych testoch a očkovaní od budúceho týždňa.

Starosta mesta Michael Mர்ller vyzval predstaviteľov mesta, aby namiesto vydávania parkovacích lístkov kontrolovali očkovacie pasy: „Toto nie je nelegálne parkovanie, ale otázka ľudských životov.“

Na vianočných trhoch v Hamburgu, ktoré sa otvoria budúci týždeň, budú neočkovaní zakázaní vstup do gastronomickej jednotky za plotom a ochranka pri vchode skontroluje doklady o očkovaní alebo uzdravení, uviedla organizátorka Heidey pre agentúru Reuters.

Kde inde bol Lockdown prinesený tým, ktorí neboli očkovaní?

Susedné Rakúsko v pondelok uvalilo celoštátnu výluku pre tých, ktorí neboli zaočkovaní, a od pasažierov požadovalo, aby sa pri vstupe do krajiny preukázali negatívnym testom PCR.

READ  SpaceX vydal 100. výročie svojej misie a prelomil ďalší rekord (+ záznam)

Slovensko plánuje nové obmedzenia pre neočkovaných v snahe obmedziť nedávne prepuknutie koronavírusových infekcií, ktoré spôsobili „kritickú“ situáciu v nemocniciach v krajine.

Premiér Edward Hecker vo štvrtok uviedol, že jeho vláda bude hlasovať o najnovších návrhoch poradného výboru zložených z lekárskych expertov, ktoré budú platiť tri týždne.

čítaj viac

Vláda v Európe: Ako sa kontinent dostal do krízy v dôsledku narastajúceho počtu prípadov, úmrtí a hospitalizácií

V rámci navrhovaných opatrení budú ľudia, ktorí neboli zaočkovaní, zakázaní zo všetkých nevyhnutných obchodov, nákupných centier, telocviční, bazénov a hotelov. Nebude im umožnené zúčastniť sa žiadnych verejných stretnutí, akými sú napríklad športové podujatia.

„Situácia v nemocniciach je veľmi dôležitá,“ povedal Heger s tým, že niektoré nemocnice sú už v dosahu pacientov Kovitu na jednotkách intenzívnej starostlivosti a nových pacientov presúvajú do iných zariadení.

Celkový počet vládnych pacientov, ktorí hľadajú ošetrenie v nemocnici, stúpol na 2826, pričom len v pondelok ich prijali 225, uviedlo ministerstvo zdravotníctva. Viac ako 81 percent prijatých do nemocnice nebolo plne zaočkovaných.

V najnovšom povstaní kulminovali na Slovensku nové infekcie koronavírusom v piatok denne na úrovni 7244 prípadov. Ak sa situácia v najbližších troch týždňoch nezlepší, vláda je pripravená zaviesť ďalšie obmedzenia a premiér vyzval Slovákov, aby sa dali zaočkovať.

Slovensko, jedna z najviac postihnutých krajín EÚ, má najnižšiu zaočkovanosť v skupine 27 krajín. Len asi 45 percent z jej približne 5,5 milióna obyvateľov je plne zaočkovaných.

Ďalšie pravidlá pre neuchádzačov o zamestnanie

Medzitým mnohé krajiny v Európe uzákonili pravidlá na zabránenie neočkovaniu – najmä tým, ktorí pracujú v sektore zdravotníctva.

Taliansko v októbri zaviedlo povinné zdravotné povolenia pre všetkých pracovníkov. Pracovníci, ktorí nepreukážu dôkazy o očkovaní, ak sa nedávno zotavili z negatívneho testu alebo infekcie, budú bez odmeny suspendovaní a pokutovaní, ak sa budú naďalej snažiť pracovať.

READ  Slovenský minister zahraničných vecí načrtáva sedem kľúčových oblastí reforiem na Ukrajine

Turecko začalo v auguste hľadať dôkazy o negatívnych testoch vlády 19 a očkovaniach pre niektoré oddelenia, vrátane učiteľov a domáceho cestovného personálu. Grécko zaviedlo povinné očkovanie pre zdravotnícky personál v júli a pre zdravotníckych pracovníkov v septembri.

Všetok personál domovov zdravotnej starostlivosti, domáca pomoc a pohotovostní technici vo Francúzsku musia urobiť prvý výstrel najneskôr do 15. septembra; Asi 3000 zamestnancov bolo suspendovaných za nedodržiavanie pravidiel.

Maďarsko v októbri uviedlo, že zamestnanci vo vládnych agentúrach by mali byť očkovaní. Toto už spôsobilo, že zbabelé výstrely pre zdravotníkov sú povinné.

Spojené kráľovstvo zaviedlo v októbri povinné očkovanie zamestnancov domovov starostlivosti v Spojenom kráľovstve. Zdravotníci v Spojenom kráľovstve by mali byť zaočkovaní do 1. apríla.

Ďalšie správy agentúry Reuters a AB

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close