Nemecko, Chorvátsko a Rusko dosiahli veľké víťazstvá, keď Gruzínsko porazilo Švédsko – kvalifikácia na MS | Futbalové správy

Nemecko vo štvrtok porazilo Lichtenštajnsko v kvalifikácii majstrovstiev sveta 9:0, keď Hansie Flick zaznamenal svoje šieste víťazstvo v šiestich zápasoch, čím odštartoval skvelý trénerský štart.

Keďže kvôli pravidlám Govt-19 odišli piati hráči, tréner Flick musel urobiť veľké zmeny v zostave.

Ale už kvalifikovaní Nemci prekonali 10-členné Lichtenštajnsko o 11 minút neskôr, pričom Thomas Mர்ller a Leroy Sane strelili po dva góly a obsadili prvé miesto v skupine J s 24 bodmi, deväť pred druhým Severným Macedónskom.

Po vylúčení Jensa Hofera za to, že kopol Leona Goretzku s vysokou výzvou do tváre, domáci postúpili do 11. minúty penaltou Ilkay Kundokan.

Použite prehliadač Chrome na dostupnejší prehrávač videa

V kvalifikácii majstrovstiev sveta vo Wolfsburgu čelil Nemec Leon Goretska hroznej výzve Jensa Hofera z Lichtenštajnska.

Horšie to mali diváci, ktorí začali vlastným gólom Daniela Kaufmana v 20. minúte a dali tri góly v tretej minúte. Leroy Sane vyhral 3:0, ďalší pridal Marco Reyes prihrávkou Koretska práve včas.

Flickov predchodca Joachim Loew sa oficiálne rozlúčil pred zápasom pri sledovaní z tribúny, štyri minúty po tom, čo Nemecko pokračovalo a opäť udrel Sane pred neskorými gólmi M முllera a Riddle Bagu.

Mல்லller strelil svoj druhý gól v 86. minúte pred ďalším vlastným gólom Lichtenštajnska.

Rumunsko Kvalifikácia majstrovstiev sveta sa doma skončila remízou 0:0 Island V ich konflikte skupiny J.

O bod zostalo Rumunsko tretie so 14 bodmi, o jeden zaostalo Severné Macedónsko, Kto skóroval Arménsko 5:0 vonku

Skupina H – Chorvátsko a Rusko postupujú do finále

Najdôležitejšie udalosti z kvalifikácie majstrovstiev sveta medzi Maltou a Chorvátskom

Chorvátsko 7:1 na pokraji automatickej kvalifikácie o postup na MS 2022. Malta Na to, aby sa dostali do finále predkola H-skupiny, musia v nedeľu poraziť Rusko.

READ  Liga majstrov: Klaksvík - zápas Slovan Bratislava je zrušený!

Ivan Perisic dostal Chorvátsko do vedenia už v šiestej minúte, keď hlavou poslal loptu do prázdnej brány a Duje Caleda-Car zdvojnásobil ich náskok, keď sa z priameho kopu presadil Luka Modrič.

Hostiteľskú Maltu zatlačil skvelým vlastným gólom Marcelo Prosovich a po rýchlom brejku skóroval Mario Basalic. Motrich následne elegantným koncom polčasu vyrovnal na 4:1.

Lovro Major strelil svoj prvý reprezentačný gól v 47. minúte po tom, čo brankár Henry Bonello Andrej Grammar trafil hlavou a vymietol odrazenú loptu.

Grammar o šesť minút neskôr využil nedbalú maltskú prihrávku v strede poľa a prekonal Bonella presnou prízemnou strelou zo 40 metrov. Major schmatol svoju druhú loptu a chytil ju pod strechu siete.

Chorvát Marcelo Prošovič si prehodil vlastnú sieť po akrobatickom pokuse o vyrovnanie proti Malte.

Chorvátsko je druhé v skupine s 20 bodmi z deviatich zápasov, o dva zaostáva RuskoZostať na sedadle vodiča 6-0 Cyprus.

Alexander Erokin dostal Rusko do vedenia už v štvrtej minúte, ale Cyprus mal často najväčšie šance na oboch stranách polčasu, pričom dva ruské góly prišli dve minúty predtým, ako zomreli v zápase.

Najprv zblízka skóroval Smolov, aby v 55. minúte zakončil protiútok, potom sa parádnym sólo gólom presadil Andrei Mostovoy, ktorý zrazil dvoch cyperských obrancov.

Aleksei Sutormin pridal po štvrtej šesťminútovke. Striedajúci Anton Zapolotny vyhral 5:0 a Erokin strelil svoj druhý gól na oddialenie prehry.

Slovensko Pri remíze 2:2 Slovinsko. Nemožno sa kvalifikovať ani cez skupinu.

B-skupina – Španielsko zdolalo Švédsko Gréckom a Gruzínskom

Pablo Sarabia skóroval z pokutového kopu, keď Španielsko vyhralo 1:0
obrázok:

Pokuta od Španielska Pablo Sarabia vyhral 1:0 Grécko, potrebuje tím Louisa Enriqueho bod z budúcotýždňového súboja so Švédskom, aby sa dostal do finále majstrovstiev sveta.

READ  Kto je súčasnou svetovou jednotkou v ženskom tenise? Aktualizovaný rebríček WTA a vysvetľovač

V 26. minúte Inigo Martinez zakopol na roh a dostal Srbsko do vedenia. Srbská Low Strike Odyssey našla pavučinu naľavo od Vlachodimosa.

Keďže Grécko si len ťažko vytváralo nejaké čisté šance, Španielsko v druhom polčase pohodlne bránilo svoju prítomnosť.

zo Švédska Prijatie porážky 2:0 bolo tvrdou ranou pre nádeje na priamu kvalifikáciu. Gruzínsko.

Sladen Ibrahimovič sa vrátil do Švédska po zranení kolena, ktoré ho vyradilo z Euro 2020, no ani v prítomnosti strelca gólu ich rekord nezachránil od zahanbujúcej prehry.

Švédsko Sladena Ibrahimoviča šokovalo Gruzínskom
obrázok:

Švédi zaznamenali 15 pokusov, vrátane cechových šancí pre Alexandra Isaaca a Victora Clausena.

Švédi si aj naďalej vytvárali šance, no Quartzkelia opäť zaútočil, Victor Lindelof zblokoval odblokovanie a v 77. minúte išiel domov.

Španielsko je teraz na čele B-skupiny so 16 bodmi, o jeden pred Švédskom vo svojom poslednom nedeľňajšom zápase skupiny.

Švédsko bude musieť v Seville zdolať Španielsko, aby sa kvalifikovalo automaticky do Kataru 2022, pričom Španielom by na postup stačila remíza. Druháci postúpia do marcového kola play-off.

Skupina A – Portugalsko remíza s Írskou republikou

Najdôležitejšie udalosti z kvalifikácie majstrovstiev sveta medzi Írskou republikou a Portugalskom

Írska republika Urobte vzrušujúcu scénu a získajte remízu 0:0 s 10-timi hráčmi Portugalsko, Nádej na autokvalifikáciu na budúcoročné majstrovstvá sveta teraz spočíva vo všetkých nedeľných víťazných súbojoch so Srbskom, naživo Sky Sports.

Portugalsko na čele s Cristianom Ronaldom dominovalo v úvodných výmenách, keď muselo zachrániť Gavina Pasunu pred Andre Silvom a Seamusom Colemanom, ktorí zblokovali postup Manchestru United.

Ronaldo premárnil najväčšiu šancu zápasu v polovici druhého polčasu, hlavičkoval po centri Andreho Silvu a poslal Pepeho do dvoch rezervácií v druhom polčase, keď sa výzva Portugalska strácala.

READ  Štúdia odolnosti voči neúspechu

Jerson Rodriguez skončil dvakrát tretí Luxembursko Porazené posledné miesto Azerbajdžan 3:1 pre druhé víťazstvo v skupine.

Azerbajdžan hral s 10 mužmi od 21. minúty po faule na Delvora Mudalimova Oliviera Dila. Za Luxembursko skóroval aj striedajúci Sebastien Thillum. Azerbajdžan ukončil ťaženie v kvalifikačnom kole bodom za remízu s Írskou republikou.