Nemecko Ženy 2:0 Španielsko Ženy: Nemky si po víťazstve zapísali štvrťfinále Euro 2022 | Futbalové správy

Nemecko si zabezpečilo miesto vo štvrťfinále Euro 2022 klinickým víťazstvom 2:0 nad Španielskom na Brentford Community Stadium, kde sa umiestnilo na vrchole skupiny B.

Nemci opäť ukázali, prečo sú považovaní za jedného z favoritov súťaže, keď si dvoma gólmi z prvého polčasu zabezpečili tri body.

Trvalo iba tri minúty, kým ich pressing, ktorý bol proti Dánsku taký účinný, opäť tromfoval. Slabá vôľa od španielskej brankárky Sandry Banosovej videla loptu pri kopačkách Clary Bullovej a to sa počítalo, keď vypálila nemeckého útočníka.

V 36. minúte strelila Alexandra Poppová svoj druhý gól v Eure v toľkých vystúpeniach a skúsene prikývla z rohu Felicitas Rauch, aby spečatila postup Nemecka do štvrťfinále.

Bol to zápas, ktorý ukázal, ako veľmi budú Španielsku chýbať hviezdne hráčky Alexia Butellas a Jennifer Hermoso. Vyzerali ako klasický španielsky tím s hladkou rozohrávkou, brilantnou útočnou hrou a množstvom držania lopty – no mali len tri strely na bránu.

Obrázok:
Clara Bull skóruje za Nemecko na Brentford Community Stadium

Teraz sa v sobotu stretnú s Dánskom v priamom rozstrele o druhé štvrťfinálové miesto. Víťaz sa v stredu večer v Brightone stretne s Anglickom.

Nemecký otvárač Španielsko možno reagoval rýchlo. Obranný pas Patricie Guijarrovej stelesňoval všetko dobré na Španielsku, keď Aidana pretekala o zlato. Našiel Luciu Garciu, ktorá si obhodila brankára Merleho Frommsa, no jeho snahu dokázal rozdrviť iba do siete.

Tím Jorgeho Wildu naďalej dominoval v držaní lopty s ľahkým futbalom. Guijarro, Garcia a Mariona Caldentey hrali pekný futbal na jeden dotyk na okraji oblasti.

Alexandra Popp hlavičkuje z uhla
Obrázok:

Španielsko malo smolu, že tesne pred prestávkou inkasovalo za svoju hru, ale chýbalo im ostrie, ktoré Hermoso a Butellas tak presvedčivo priniesli.

READ  Severné Írsko vyradilo Slovensko v play-off o Euro 2020

Pop vystrelil varovný výstrel v úvodných sekundách po polčase a čoskoro bol zapojený do kontroverzného momentu, ktorý spôsobil, že Španielsko kleslo na desať mužov. Keď Bob sledoval, ako beží smerom k prihrávke vpred, bola stiahnutá v boji s Irene Paredesovou.

Odvolal sa proti červenej karte, ale skúsená rozhodkyňa Stephanie Fraparteová žiadosť VAR zamietla.

Irene Paredesová unikla červenej karte za kolíziu s Alexandrou Popeovou
Obrázok:

Španielsko pokračovalo v sondovaní svojho gólu a nemecký brankár Merle Fromms sa v 71. minúte postaral o jednu záchranu doterajšieho priebehu turnaja. Guijarro zdvihol nádhernú dlhú prihrávku do priestoru, aby mohol Caldente nabiehať.

Nemecko malo loptu po tretíkrát tesne pred predĺžením hracej doby, ale Tabea Wassmuth bol dlho po incidente označený za ofsajd. Vyzerá to ako tesné, ale dokonalé rozhodnutie.

Nemecko však našťastie nepotrebovalo tretinu na spečatenie svojho víťazstva, keďže postúpilo do vyraďovacích kôl.

Vedúci predstavitelia povedali…

Nemecká manažérka Martina Voss-Decklenburg: „Pre hráčov to bola veľká výzva, včera to bol veľmi ťažký deň, vzrušenie z hry bolo preč a potom prípad Covid. [Lea Schuller]… Niektorí hráči sa obávali, dokonca aj teraz si nie sú istí tým, čo príde v najbližších dňoch.

„Bojoval som s tímom od postrannej čiary. Možno som nebežal tak dobre ako oni, ale dával som do toho všetko.“

Španielsky tréner Jorge Vilda: „Dúfam, že nám to pomôže do ďalšieho zápasu a do budúcnosti. Musíme sa pripraviť psychicky. Po góle sme odohrali snáď lepších 30 minút.“

„Myslím, že sme [applied ourselves]; Mužstvo je konzistentné. Teraz je čas zotaviť sa zo zápasu s Dánskom a pripraviť sa na štvrťfinále.

Čo bude ďalej?

Nemecko uzavrie skupinovú fázu proti Fínsku v sobotu na MK Stadium; Začína o 20:00. Medzitým sa Španielsko vráti na Brentford Community Stadium, kde bude hrať proti Dánsku.

READ  Film Katedrála získal cenu za dokument na filmovom festivale v Krakove

Nemecko si teraz zapísalo štvrťfinálové miesto vo štvrtok 21. júla, kde bude čeliť druhým v skupine A.

Sledujte Euro 2022 cez Sky Sports

Dobehnite toto leto všetky novinky z Euro 2022 cez Sky Sports a Sky Sports News.

Moderátorka Sky Sports WSL Caroline Barker zakotví spravodajstvo po boku Jessicy Creighton a Kylea Walkera. Medzitým Karen Carney, Sue Smith, Courtney Sweetman-Kirk a Laura Bassett budú poskytovať analýzy počas celého zápasu.

Doplní ich skúsená anglická brankárka Karen Bardsley a obranca Manchestru City Esme Morgan.

Odborníci a moderátori budú pracovať z mobilného prezentačného autobusu Sky Sports Women’s Euro 2022, ktorý bude sledovať tím Sky Sports News po celej krajine na rôzne štadióny, kde sa budú konať zápasy.

Okrem toho bude základný futbalový podcast Sky Sports pre tento turnaj od 21. júna premenovaný na ženský podcast Sky Sports. Hostiteľmi budú Charlotte Marsh a Anton Doluy a okrem silného programového zloženia okolo turnaja prinesie aj exkluzívne novinky a rozhovory s hráčmi.