Nemecko zvíťazilo na majstrovstvách sveta juniorov v ľadovom hokeji dramatickým predĺžením

Kampaň na svetový šampionát juniorov v ľadovom hokeji Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) prerušila vypuknutie korónového vírusu v Nemecku, ktoré dramaticky porazilo Slovensko 4: 3 v predĺžení a vyhralo prvé miesto na turnaji.

Asistent kapitána Slovenska Michael Mrucic otvoril skóre zblízka s nemeckým kapitánom Timom Stutsom a vyrovnal stav zápasu na 1: 1.

V druhej tretine sa Slovensko ujalo vedenia nad Oleksim Miklukom, predtým, ako sa v presilovej hre podarilo Nemcom vyrovnať na remízu, si Stutsdale záverečným prvým rýchlym náskokom pripísal svoj druhý zápas a premenil ho na 2: 2.

Na konci druhej tretiny sa Slovensko druhýkrát ujalo vedenia, Mirzic postupoval 3: 2 na stredový pohon.

Do dvoch tretín mu ostávalo iba 46 sekúnd, Florian Elias opäť vyrovnal na 3: 3 presne stanovenou strelou obrancu Simona Gnipa.

V tretej tretine nebol schopný streliť hattrick Stutsall, ktorý strelil gól do brány.

Ide o prvé obdobie predĺženia na šampionáte, ktoré Nemci vyhrali za štyri minúty.

Počas presilovej hry Mario Zimmerman urobil rozhodujúci pokrok v početných orgánoch, aby pomohol Nemecku zvíťaziť 4: 3.

Napínavá a tesná konkurencia, jedna z najpotrebnejších pre jednostranné zápasy niektorých posledných zápasov, skončila v skupine A na prvom mieste a s dvoma bodmi skončila štvrtá.

Rakúsky brankár Sebastian Vronjeitz zaujal napriek tomu, že na majstrovstvách sveta juniorov IIHF prehral so Švédskom 4: 0 © Andre Gardin / IIHF Photos

Výhry za predĺženie poskytujú tímom iba dva body, zatiaľ čo víťazstvá v regulačnej hre majú tri strany.

Slovensko je v skupine na treťom mieste so štyrmi bodmi za prehru, z turnaja však získalo jeden bod po prinútení do predĺženia.

Švédska skupina B medzitým zvíťazila nad Rakúskom 4: 0, aby v úvodnom kole predĺžila svoje víťazstvo na 54.

Napriek prehre dostal rakúsky brankár Sebastian Vronchitz pochvalu za jeho výkon, ktorý pomohol znížiť skóre.

READ  Lotyšsko bolo potvrdené ako jediný hostiteľ majstrovstiev sveta IIHF

Švédsko malo v prvej tretine 22 striel, ale podarilo sa mu iba jedno gólové vyznamenanie od Noela Conlera a pomohlo im tak k vedeniu 1: 0.

Švédi v druhej tretine naďalej dominovali a diverzným úderom Viktora Sodostroma postúpili do vedenia 2: 0.

Druhé nočné vedenie Conlera bolo 3: 0 pred gólom Lucasa Raymonda, ktorý premenil uvoľnenú stranu na prázdnu bránku 4: 0 a v skupine zdolal Švédov dvoma výhrami z dvoch na šesť bodov.

Rakúsko sedí v dolnej časti skupiny s nulovými bodmi v úvodných dvoch zápasoch.

Zajtra sa majú konať ďalšie tri zápasy na Rogers Place v Edmontone.

Skupina A bude čeliť Švajčiarsku v Kanade, zatiaľ čo skupina B odohrá dva zápasy v zápasoch USA – Česko a Rakúsko – Rusko.