Veda

Nemocnica v okrese Santa Clara pokutovaná za nedodržanie objednávky na testovanie COVID-19 – oblasť zálivu NBC

Okres Santa Clara vydal pokuty viac ako 40 000 dolárov súkromným zdravotným systémom za nedodržanie príkazu na testovanie na koronavírusy.

Regionálne lekárske centrum HCA Healthcare v San Jose dostalo pokutu 22 750 dolárov za to, že pacientom nebolo adekvátne oznámené ich právo na test COVID-19.

Dozorný úradník vykonal inšpekciu v centre 20. októbra a poznamenal, že nemocnica podľa oznámenia o priestupku „nápadne“ nezverejnila oznámenia o testoch COVID-19 v 13 rôznych miestnostiach. Nemocnica porušenie nenapravila v rámci 48-hodinovej odkladnej lehoty kraja a kraj vydal pokutu 27. októbra.

Okrem toho bola nemocnici HCA Good Samaritan Hospital udelená pokuta 8 500 dolárov – 3 500 dolárov za nedostatočné upozornenie pacientov a 5 000 dolárov za to, že nevyskúšala pacienta, ktorý splnil kvalifikáciu.

Podľa predstaviteľov kraja použila registrovaná sestra portál sťažností kraja. Tvrdila, že nemocnica Dobrého Samaritána jej 10. októbra odmietla diagnostický test. Sestra, ktorá bola symptomatická, vyhľadala starostlivosť na pohotovosti v nemocnici a tiež informovala zamestnancov nemocnice, že bola vystavená pacientke COVID-19 na jej pracovisku. Sestra bola nakoniec schopná získať test cez okres na výstavisku Santa Clara County Fairgrounds.

„S radosťou oznamujeme, že problém bol vyriešený, a že značky sú teraz zverejnené vo všetkých požadovaných oblastiach,“ informovala 27. novembra Sarah Sherwoodová, hovorkyňa spoločnosti HCA Healthcare.

Právny zástupca James Williams v septembri oznámil, že kraj udelí pokuty súkromným zdravotným systémom za neposkytnutie primeraného prístupu k testom COVID-19.

„Súkromní poskytovatelia v testovaní COVID-19, ktoré poskytujú pacientom, stále výrazne zaostávajú za krajom,“ informovali úradníci kraja. „Súkromné ​​systémy zdravotnej starostlivosti sú podľa revidovaného nariadenia o testovaní povinné vzdelávať pacientov o ich právach na testovanie COVID-19.“

Podľa kraja to môžu súkromné ​​nemocnice dosiahnuť prostredníctvom svojich webových stránok, propagačných materiálov a oznámení umiestnených na fyzických miestach. „Len čo budú pacienti poznať svoje práva a poskytovatelia budú dôsledne ponúkať testy všetkým kategóriám pacientov, na ktoré sa vzťahuje revidovaný testovací poriadok, očakávame, že dôjde k podstatnému zvýšeniu testovania u poskytovateľov,“ uviedli úradníci kraja.

READ  Ako môžu prvotné čierne diery vysvetliť temnú hmotu?

Štyri ďalšie porušenia testovacieho poriadku kraja boli napravené v rámci odkladnej lehoty, a preto nemali za následok pokuty, uviedol kraj. Úradníci okresného verejného zdravotníctva ostro kritizovali súkromné ​​nemocnice za to, že nevykonali dostatok testov COVID-19.

V septembri bývalý zástupca výkonného riaditeľa kraja David Campos obvinil nemocnice z toho, že sa kraj nepresťahoval do nižšej úrovne, aby znovuotvoril podniky.

„Župa robí svoju časť, testujeme viac, ako je náš spravodlivý podiel,“ uviedol vtedy Campos. „Keby tieto súkromné ​​zdravotné nemocnice skutočne testovali na úrovni, ktorú sme chceli, aby sme testovali, dnes by sme boli pravdepodobne v oranžovej (tier).“

Ďalším dvom nemocniciam boli uložené pokuty za nedostatočné upozornenie pacientov. Župa pokutovala tieto centrá z podobných dôvodov – v zariadeniach nebolo zverejnených dostatok znakov, ktoré by pacientom oznamovali právo na test COVID-19.

Kraj vydal pokutu 8 250 dolárov voči centrám Palo Alto Medical Foundation v Palo Alto, Sunnyvale a San Jose za nedostačujúce upozornenie pacientov. Kraj tiež udelil pokutu 3 750 dolárov proti lekárskemu centru San Jose v Kaiseri Permanente. Lekárska nadácia Palo Alto neodpovedala na žiadosť o komentár.

Irene Chavez, manažérka zdravotného strediska San Jose v Kaiseri Permanente, uviedla, že spoločnosť reagovala umiestnením značiek do zátok sanitiek na pohotovosti v stredisku.

Podľa Chaveza kancelárie spoločnosti Kaiser v severnej Kalifornii po nedávnom nákupe nového laboratórneho vybavenia a zariadení spoločne zdvojnásobili svoju dennú testovaciu kapacitu na viac ako 12 000 testov denne.

Nemocnice v okrese Santa Clara uskutočnili oveľa vyšší počet testov COVID-19 ako testy v súkromných zdravotných systémoch, uvádza sa v správe, ktorú rezort verejného zdravotníctva kraja predložil dozornej rade 10. novembra.

Medzi 2. a 8. novembrom kraj vykonal 18 402 testov, zatiaľ čo Kaiser Permanente zo severnej Kalifornie vykonal 9 370 testov. Nemocnica Stanford Health Care Hospital vykonala 5 416 testov, spoločnosti Sutter Health a Palo Alto Medical Foundation vykonali 1 928 testov a spoločnosť El Camino Health vykonala 1 245 testov.

READ  Staré palubné počítače Voyageru 1 bijú

Dr. Christina Kong, lekárska riaditeľka pre patológiu v Stanford Medicine, uviedla, že poskytovateľ zdravotnej starostlivosti nedostal od kraja žiadne správy, že je potrebné zvýšiť jeho testovanie na COVID-19.

Kong uviedol, že Stanford Health v súčasnosti čaká na súhlas FDA s vydaním domácich súprav na sebazber, ktoré budú testované v ich klinickom virologickom laboratóriu.

Dr. Georges Benjamin, výkonný riaditeľ Americkej asociácie pre verejné zdravie, uviedol, že rozsiahle testovanie je rozhodujúce pre informovanie úradníkov v oblasti verejného zdravia o šírení vírusu, aby mohli radiť o najlepších postupoch a vydávať príslušné zdravotné príkazy.

Ľudia, ktorí majú pozitívny test na vírus, môžu byť tiež izolovaní, aby im zabránili šíreniu choroby na ďalších.

„Testovanie využívame rôznymi spôsobmi,“ uviedol Benjamin. „Ak robíme náhodné testy a vidíme v komunite veľké množstvo ľudí, ktorí majú konkrétne ochorenie, môžeme týmto ľuďom odporučiť, aby sa nechali otestovať a vyhli sa rizikovým činnostiam.“

Tento príbeh pôvodne publikovalo San Jose Spotlight a napísal a reportoval ho Sonya Herrera. Pri zdieľaní použite pôvodný odkaz: https://sanjosespotlight.com/santa-clara-county-fines-hospitals-for-failing-to-comply-with-covid-19-testing-order/

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close