Veda

Nemocnica v severnom Utahu bola naplnená, pretože južný Utah stanovil ďalšie 1-denné maximum pre prípady COVID-19 – St George News

title=

Ceduľu vedúcu k pohotovosti v regionálnom lekárskom centre Dixie vidieť 13. februára 2020 v St. George v Utahu. | Foto Chris Reed

SALT LAKE CITY (AP) – V jednej z najväčších utahských nemocníc nezostali na jednotke intenzívnej starostlivosti lôžka, pretože guvernér vyhlásil, že štátny týždňový nárast prípadov koronavírusov je „neudržateľný“. Medzitým, čo regionálne lekárske centrum Dixie stále nemuselo aktivovať prepäťovú intenzívnu jednotku, ale južný Utah tento týždeň druhýkrát dosiahol jednodňové maximum pre nové infekcie s 92 ďalšími ľuďmi infikovanými COVID-19.

Nedatovaná fotografia nemocnice University of Utah v Salt Lake City v Utahu. | Foto s láskavým dovolením University of Utah Health, St. George News

To viedol Svätý Juraj, ktorý s 53 z nich mal v sobotu najviac nových infekcií v štáte pre mestá s menej ako 100 000 ľuďmi, uvádza ministerstvo zdravotníctva v Utahu.

Zdravotnícka univerzita v Utahu musela tento týždeň zriadiť ďalšie postele na jednotke intenzívnej starostlivosti pre lekárov a zdravotné sestry pracujúce nadčas, aby sa starali o kritických pacientov, pretože jednotka dosiahla 104% kapacity, uviedol hlavný lekár Dr. Russell Vinik.

“Znížili sme to, kde môžeme, ale je to neisté,” uviedol. “Sme veľmi znepokojení chrípkovým obdobím, najmä ak ľudia nie sú očkovaní.” Nemôžeme prijať ďalší zásah. “

Počet obyvateľov južného Utahu hospitalizovaných s týmto vírusom podľa sobotu klesol Oddelenie verejného zdravotníctva v juhozápadnom Utahu. V posledných dňoch však malo regionálne lekárske centrum Dixie, ktoré tiež vybavuje pacientov s COVID-19 mimo južného Utahu, celkovo viac pacientov s koronavírusmi ako počet lôžok na JIS v zariadení.

Hovorkyňa regionálneho úradu Dixie Terri Draper napriek tomu uviedla, že nemocnica stále neaktivovala svoju prepäťovú jednotku intenzívnej starostlivosti, ktorá by rozšírila dostupné lôžka intenzívnej starostlivosti z 32 na 89.

“Nie, nerozšírili sme sa na intenzívnu JIS.” Zdroje zdravotnej starostlivosti v celej krajine sú však v tomto okamihu napäté z dôvodu výrazne narastajúcich prípadov COVID-19 a následných hospitalizácií, čo zvyšuje objemy pacientov na našich jednotkách intenzívnej starostlivosti, “uviedol Draper. “Je dôležité mať na pamäti, že sa aj naďalej staráme o mnohých pacientov, ktorí nie sú pacientmi s COVID a ktorí tiež vyžadujú vysokú úroveň starostlivosti na JIS.”

READ  Dronová loď SpaceX mieri na more pri ďalšom štarte a pristátí Falcon 9 Starlink
Hlavný vchod do Dixie Regional Medical Center v St. George v Utahu 8. mája 2020. | Foto Chris Reed, St. George News

Draper uviedol, že lekári, zdravotné sestry a ďalší opatrovatelia v nemocnici potrebujú pomoc komunity.

“Opäť vyzývame komunitu, aby stála pri nás, primerane sa maskovala, udržiavala sociálnu vzdialenosť, často si umývala ruky a zostávala doma, ak je chorá,” uviedol Draper. “Naši opatrovatelia a pacienti v celej komunite potrebujú vašu podporu, aby sa znížil prenos tohto vírusu.”

Úradníci v zdravotníctve v sobotu opäť hlásili rekordné úrovne nových prípadov koronavírusu v celej krajine, čo podľa nich znamená, že počet hospitalizácií by mohol naďalej stúpať.

Úradníci zdravotníctva v Utahu hlásili v piatok takmer 1 500 nových prípadov a ďalších 1 340 v sobotu, čo je počet, ktorý guvernér Gary Herbert označil za „vytriezvenie“ počas týždňového nárastu nových prípadov. Herbert opäť vyzval ľudí, aby nosili masky a precvičovali si sociálny dištanc.

Lekári ako Vinik sa tiež obávajú blížiaceho sa sviatočného obdobia, kedy nízke teploty v kombinácii s väčším počtom ľudí zhromažďujúcich sa v interiéroch môžu znamenať ďalšie šírenie pandémie. Celoštátne nemocnice boli na 73% kapacity.

Herbert nevydal celoštátny mandát na masky, začiatkom tohto týždňa však odhalil a nový plán, ktorý automaticky vyžaduje zakrytie tváre v okrese s vysokým prenosoms a na ďalšie dva týždne zaviedla povinné používanie masiek v okresoch Washington, Iron a Garfield. Herbert v piatok varoval, že ak sa počet prípadov nedostane pod kontrolu, ďalšie oblasti môžu čeliť novým obmedzeniam.

“Je to nevyhnutné, aby sa zabezpečilo, že náš systém zdravotnej starostlivosti nebude preťažený,” uviedol Herbert vo vyhlásení.

K tomuto príbehu prispel redaktor / reportér St. George News Weekend Chris Reed.

Informačné zdroje COVID-19

Spoločnosť St. George News vyvinula všetko úsilie, aby zabezpečila presnosť informácií v tomto príbehu v čase, keď boli napísané. Avšak ako sa situácia a veda okolo koronavírusu neustále vyvíja, je možné, že niektoré údaje sa zmenili.

Pozývame vás na kontrolu zdrojov uvedených nižšie, kde nájdete najaktuálnejšie informácie a zdroje.

Počet koronavírusov v južnom Utahu (k 17. októbru 2020, sedemdňový priemer v zátvorkách)

Pozitívne testy COVID-19: 5 252 (61,4 nových infekcií za deň za sedem dní, pokles)

  • Washington County: 4 145 (50,5 za deň, pokles)
  • Železná župa: 870 (6,6 za deň, stúpa)
  • Okres Kane: 93 (0,7 za deň, stúpa)
  • Garfield County: 82 (1,9 za deň, pokles)
  • Beaver County: 62 (1,6 za deň, pokles)

Úmrtia: 45 (0,6 za deň, pokles)

  • Washington County: 38
  • Železná župa: 3
  • Garfield County: 3
  • Okres Kane: 1

Hospitalizovaní: 23 (klesá)

Obnovené: 4 235

Aktuálny sedemdňový priemer Utahu: 1 222 (stúpajúca)

Krajy južného Utahu s vysokou úrovňou prenosu (sú potrebné masky, zhromaždenia do 10 alebo menej): Garfield (18,1% pozitívnych testov, 472,4 na 100 000 prípadov)

Kraje v južnom Utahu so strednou úrovňou prenosu (sú potrebné masky, zhromaždenia do 10 alebo menej do 29. októbra): Washington (12,6% pozitívnych testov, 327,9 na 100 000 prípadov), železo (8,3% pozitívnych testov, 153,5 na 100 000 prípadov)

Krajy južného Utahu s nízkou úrovňou prenosu (odporúčané masky, zhromaždenia do 50 alebo menej): Bobor (7,1% pozitívnych testov, 197,6 na 100 000 prípadov), Kane (6,5% pozitívnych testov, 90,8 na 100 000 prípadov)

READ  ISS sa práve vyhla „kúsku neznámeho vesmírneho odpadu“

Autorské práva St. George News, SaintGeorgeUtah.com LLC, 2020, všetky práva vyhradené.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close