Hlavné správy

Neočakávaná daň energetických spoločností pôjde do krajín produkujúcich energiu – EURACTIV.com

Ak bude EÚ súhlasiť so zdanením vysokých ziskov energetických spoločností, Slovensko podporí prerozdelenie týchto prostriedkov jednotlivým krajinám, inak budú daňoví poplatníci prispievať na zisky nemeckých firiem na Slovensku, povedal v stredu novinárom premiér Eduard Heger.

Na nadchádzajúcom piatkovom stretnutí ministrov zodpovedných za energetiku bude Slovensko presadzovať celoeurópske riešenie problému vysokých cien energií.

„Ak sa nám nepodarí nájsť európske riešenie vysokých cien energií, bude potrebné, aby krajiny všetko riešili na lokálnej úrovni. To bude do značnej miery znamenať postupný rozpad nielen energetickej únie, ale aj EÚ. ,“ varoval Heger.

Najväčším slovenským výrobcom elektriny sú Slovenské elektrárne, ktoré spoločne vlastnia český EPH, taliansky Enel a štát.

„Nie sú to slovenské firmy. Zisky vyzbierané na úrovni EÚ by sa mali prerozdeľovať jednotlivým krajinám na európskej úrovni. Inak sme sa podieľali na ziskoch niektorých nemeckých firiem na Slovensku. To nedopustíme,“ dodal Heger.

Jedným z ďalších riešení je podľa premiéra návrh zastropovania cien emisných kvót.

READ  V USA bolo zatknutých päť čínskych agentov, ktorí prenasledovali odporcov Pekingu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close