Ekonomika

Neporazení Kanaďania tvrdia, že v ich zápase proti Fínsku nebude problémom spokojnosť

EDMONTON – Doteraz to mal kanadský juniorský tím celkom jednoduché.

Spokojnosť môže byť najväčším nepriateľom hostiteľa, pretože tím sa pripravuje na pondelkový súboj s Fínskom v zápase, ktorý rozhodne o tom, kto skončí v A-skupine na majstrovstvách sveta juniorov v hokeji.

Doteraz to bola pre kanadských juniorov prechádzka ružovým sadom. Porazili Lotyšsko, Slovensko a Česko spolu 21:4. A pri týchto dvoch víťazstvách boli dva vynikajúce výkony v bránke Patriks Persins z Lotyšska a Tomáš Susanek z Českej republiky.

Vo všetkých troch víťazstvách prevýšili svojich súperov 145:70.

„Samozrejme, v oboch zápasoch sme mali priveľa striel,“ povedal obranca Olen Zellweger na margo kanadských výhier nad Slovenskom a Českom.

„To je pre nás naozaj dobré. Ak by ste povedali, že by som bol šokovaný (množstvom výhier), myslím, že by som bol trochu. Ale náš tím je dobrý a to je náš cieľ – vystreliť puk, získať ho späť a pokračovať.“ postaviť ten priestupok.

Fíni vyhrali všetky tri zápasy v skupine – hoci Fíni potrebovali rozstrel, aby vyprevadili Čechov. V nedeľu popoludní zdolali Slovensko 9:3, keď sa Kanada pripravovala na ľad na susednom tréningovom klzisku, takže Kanaďania zachytili iba letmé záblesky tohto fínskeho víťazstva.

Kanaďania však vedia, že musia popracovať na niektorých detailoch. Fíni strelili pri výhre nad Slovákmi päť presilovkových gólov. New York Islanders Adu Ratti má na konte osem bodov v troch zápasoch Nashville Predators Joachim Kemel má na drafte sedem.

„Môžete vyhrať veľa, ale robíme veľa dobrých vecí,“ povedal kanadský útočník Mason McTavish, vedie turnaj s 10 bodmi z troch zápasov. „Zameriavame sa len na nápravu niektorých krivd.“

McTavish povedal, že pohyb puku pri presilovej hre je oblasťou zamerania sa na „zjednodušenie“ vecí a rýchlejší pohyb puku. Ak mali Kanaďania pri výhre nad Sexes jeden ťažký moment, tak to bola päťminútová presilová hra v prvej tretine, ktorá vyprodukovala veľmi málo a umožnila skórovať.

Kanadský útočník Kent Johnson, ktorý pri sobotňajšom víťazstve nad Sexes strelil neuveriteľný odrazový gól v štýle lakrosu, povedal, že Kanaďania sa zatiaľ neznepokojujú tým, že by boli oklamaní vlastným úspechom.

„Myslím si, že veľakrát, keď takto vyhráte, sa môžete uspokojiť, ale je to boj v živote a myslím si, že mnohí z nás si toho veľa prežili,“ povedal. „Nemám z toho veľké obavy.“

Pamätajte, že deti, ktoré sa dostanú na túto úroveň, ovládli menšie hokejové zápasy. Pri hraní v sociálnych kruhoch boli vo svojich vlastných stratosférach. Preto sa od mladosti museli presadiť, aj keď boli na vyššej úrovni ako ostatní okolo nich.

„Každý hráč v tomto tíme, každý člen kádra, sú tu z nejakého dôvodu,“ povedal Johnson. „Nemyslím si, že máme osobnosti, ktoré sú (ľahko) spokojné.“

Pre Zellwegerovú ide o to, aby ona a jej spoluhráči nestratili zo zreteľa širší obraz.

„Myslím si, že musíme mať na pamäti naše ciele,“ povedal. „Sme tu pre zlatú medailu, to musíme mať na pamäti. Keď sa pripravujeme tréningom, keď sa pripravujeme na naše zápasy, je to naše myslenie.“

Zellweger povedal, že je dobré, aby si Kanaďania dali trochu času na tréning, keďže niekoľko stretnutí bolo zrušených kvôli napätému hernému programu. Štyri dni voľna a bilancovanie troch zápasov nie je veľa času na to, aby sa kanadská hra zmenila nadobro, a zdá sa, že toho potrebuje veľa.

Zellweger povedal, že Kanaďania vedia, aké nebezpečenstvá Fíni svojou hrou predstavujú.

„Myslím si, že je to ich rýchlosťou a organizáciou,“ povedal. „Skáču po fauloch, takže musíme byť pripravení hrať silnú obojstrannú hru.“

Puncové skúšky: Švédsko zatlačilo v nedeľu večer neporazené USA do záverečného rachotu, no prehralo 3:2. Výhrou USA ukončili kolo 4:0. Švédsko vedie v B-skupine 2:1. A v pondelok večer proti Nemecku. Fínsko zdolalo v úvodnom zápase Slovensko 9:3 a Lotyšsko v druhom zápase zdolalo Česko 5:2.

READ  Uniqa dokončila akvizíciu poisťovacej spoločnosti Axa. Preberá svojich klientov - Spoločnosti a trhy - Ekonomika

Táto správa od The Canadian Press bola pôvodne publikovaná 14. augusta 2022.

Steven Sandor, kanadská tlač

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close