šport

Neprítomnosť Martina Dúbravku v Manchestri United sa vysvetlila v súvislosti s presunom Newcastle United na hosťovanie

Martin Dúbravka zostal mimo zostavy Manchestru United na manchesterské derby.

Martin Dúbravka vynechal derby prehru Manchestru United proti Manchestru City pre svalové zranenie.

33-ročný hráč sa zranil na medzinárodnom stretnutí so Slovenskom, čo ho prinútilo vrátiť sa do Carringtonu skôr, ako sa očakávalo.

Dúbravka bol ohodnotený v príprave na zápas na Etihad Stadium, ale nebol dostatočne fit na to, aby sa dostal na lavičku. Erling Holland a Bill Foden strelili hetriky, keď City porazili tím Erica den Haaga 6:3.

Dúbravka ešte neabsolvuje svoj debut v drese Red Devils od svojho sezónneho hosťovania z Newcastlu United, pričom David De Gea naďalej okupuje miesto číslo 1.

Bývalý brankár Sparty Praha ukončil svoje štyri a pol ročné pôsobenie v St James‘ Park a obsadil miesto číslo 1 ihneď po prestupe Nicka Popea z Burnley za 12 miliónov libier.

Eddie Howe chcel, aby Dubraga zostal na Tyneside, ale rešpektoval hráčovu voľbu presťahovať sa na Old Trafford.

Man United má opciu na trvalé podpísanie Dúbravky budúce leto za 6 miliónov libier.

„Prístup do Manchestru United je špeciálny moment v mojej kariére a nemôžem sa dočkať, kedy začnem a pomôžem tímu dosiahnuť jeho ambície,“ povedal Dúbravka minulý mesiac.

„Pripájam sa k skvelej skupine brankárov s množstvom skúseností z Premier League a viem, že sa budeme navzájom podporovať, aby sme si udržali naše štandardy na najvyššej úrovni. Mal som možnosť pracovať po boku Davida de Gea, Tom Heaton.

Dúbravka odohral za Newcastle 130 zápasov – vrátane májového víťazstva 2:1 v Burnley – a podľa vlastného priznania si vytvoril „úžasné spomienky“.

Povedal: „Rád by som sa úprimne poďakoval všetkým v Newcastle United, najmä fanúšikom, ktorí za posledných štyri a pol roka poskytli toľko skvelých zážitkov. Užil som si každú minútu času, ktorý som tam strávil, a vytvoril som si nádherné spomienky, na ktoré sa môžem obzrieť.

„Teraz sa sústredím na pomoc Manchestru United a po tom, čo som dal v tejto sezóne, uvidíme, čo prinesie budúcnosť. Som rád, že som tu!“

READ  Finále Davisovho pohára Slovensko proti Taliansku a Fínsko proti Belgicku vyhralo v pozitívnych prípadoch

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close