Veda

Neúplné údaje môžu potenciálne spôsobiť nárast prípadov COVID v USA, pretože pozornosť sa presúva na čísla infekcií

Na prvý pohľad sa prípady COVID v USA za posledné dva týždne znížili, pričom stabilný priemer je približne 30 000 prípadov denne. Vyplýva to z údajov NBC News,

Odborníci na choroby však tvrdia, že neúplné údaje skrývajú možnosť pohybu nahor. Napríklad vo Washingtone, DC, malo nedávno pozitívny test niekoľko významných vládnych predstaviteľov, vrátane Predsedníčka Snemovne reprezentantov Nancy Pelosic, Tlačová tajomníčka Bieleho domu Jen Psakiová A Generálny prokurátor Merrick Garland,

„Myslím si, že sme uprostred rozmachu, ktorého rozsah vám nemôžem povedať,“ povedal Zeke Emanuel, vicepropošt globálnej iniciatívy na Pensylvánskej univerzite.

BA.2 Omicron subvariant, teraz sú zodpovedné za približne 72 percent prípadov v USA A originál je nákazlivejší ako verzia Omicron, čo podporuje toto šírenie, povedal Emanuel.

„Je to oveľa priepustnejšie. Je to okolo. Nemáme veľa prípadov,“ povedal.

Emanuel a ďalší odborníci uvádzajú nedostatok testovania ako hlavný dôvod, prečo sú prípady nedostatočne hlásené. Na vrchole vlny Omicron v januári USA vykonávali viac ako 2 milióny testov denne. Od pondelka klesol v priemere na 530 000, naposledy Údaje z centier pre kontrolu a prevenciu chorôb,

„Čím miernejšie príznaky sú, tým je menej pravdepodobné, že ľudia budú testovať alebo ukazovať oficiálne prípady,“ povedal David Dowdy, epidemiológ z Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health.

Viac ľudí má teraz prístup k rýchlym domácim testom, ktoré sú bezplatné alebo kryté poistením, a väčšina z týchto výsledkov testov sa neohlási štátnym zdravotníckym oddeleniam ani CDC.

„Počítanie prípadov a testovanie sa stávajú čoraz nestabilnejšími ukazovateľmi, pretože nezachytávame všetkých v systéme,“ povedal Dr Jonathan Quick, odborný asistent z Duke Global Health Institute.

Niektoré miestne údaje však odhaľujú nedávne skoky. priemerné prípady covidu Nebraska vzrástla za posledné dva týždne takmer o 80 percent, Arizona o 75 percent, New York o 58 percent a Massachusetts o 55 percent. monitorovanie odpadových vôd Podobne to ukazuje, že počet infekcií sa zvyšuje okrem iného v Colorade, Ohiu a Washingtone.

READ  Astronómova ohromujúca animácia ukazuje skutočný rozsah našej slnečnej sústavy

Niektorí odborníci sa však domnievajú, že už nie je dôležité sledovať každý prípad, pretože infekcie sú u očkovaných ľudí väčšinou mierne. Dowdy povedal, že v budúcnosti má väčší zmysel pre zdravotníckych úradníkov a opatrných občanov zamerať sa na hospitalizácie. Revidované usmernenia CDC o maskovaní Už to závisí od počtu hospitalizácií a kapacity na úrovni okresu.

„Určite sa nesnažíme sledovať počet prípadov chrípky alebo prechladnutia,“ povedal. „Takže ak vidíme nárast prípadov, ale nie nárast závažných prípadov, myslím si, že je to veľmi opodstatnená otázka, záleží na tom?“

Quick povedal, že pri cestovaní sleduje miestne zaočkovanosť a počty hospitalizácií, aby posúdil svoje riziko. Hospitalizácie však za infekciami zaostávajú.

„Keď uvidíme hospitalizácie, je to už zadná časť vlaku,“ povedal Kerry Althoff, epidemiológ z Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health. „V tom momente trvá, kým sa veci spomalia.“

Kvôli umelo nízkemu počtu prípadov v Amerike sú najviac ohrozené osoby s oslabenou imunitou a deti mladšie ako 5 rokov, ktoré ešte nemajú nárok na vakcíny. Odborníci uviedli, že tieto skupiny – alebo ich opatrovatelia – by stále mali mať spôsob, ako presne merať prenos vo svojich komunitách.

„Budeme naďalej pozorovať ohniská,“ povedal Althoff. „Takže musíme neustále posudzovať naše individuálne riziká a urobiť viac pre ochranu tých v našich komunitách, ktorí sú zraniteľní.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close