Finále Billie Jean King Cup: Elise Mertensová vyhrá, ale Belgicko prehrá po šialenom súboji s Glasgowom

Elise Mertensová, druhá zľava, vyhrala v pondelok titul WTA Finals vo štvorhre v Texase – a v stredu hrala v Glasgowe.

Mnohí z nás poznajú fyzické poplatky za dlhé lety a cestovanie cez časové pásma.

Spomeňte si teda na belgickú tenistku Elise Mertensovú, ktorá sa zbláznila od finále WTA v Texase až po finále Billie Jean King Cup v Glasgowe.

Dvadsaťšesťročná Mertensová vyhrala v pondelok večer vo Fort Worthe s Veronikou Gutermedovou titul vo štvorhre.

Po 24 hodinách, keď prekonal tri lety a šesť časových pásiem, dorazil v utorok večer o 21:47 GMT do Škótska.

V stredu ráno nebol k dispozícii na odohranie dvojhry a Belgicko v jeho neprítomnosti prehralo oba zápasy bez svojho najvyššieho hráča, keďže Slovensko remizovalo najlepší z troch zápasov.

V stredu popoludní vyhrala Mertensová štvorhru po boku Kirsten Flipkensovej, čo je rozhodujúce pre nádej Belgičanky na postup do semifinále.

„Ak prehrám a vyhráme, budem sklamaný,“ povedal Mertens, 29. vo svetovom rebríčku.

„Odletel som o 22:00 [from Fort Worth] Stále som robil médiá o 20:15.

„Ponáhľali sme sa. Osprchoval som sa. Na letisko sme sa dostali o 20:55. Povedali štyri minúty na tašky. Na vrecovej váhe. Dve minúty. Ach, môj bože.“

„S mamou sme bežali k bráne a stihli sme to. O tri lety sme išli do Madridu, do Londýna a potom do Glasgowa.“

„Je to cesta.“

Blízkosť týchto dvoch zápasov viedla k kritike, vrátane poľskej svetovej jednotky Ika Swiadeka.

Trojnásobný grandslamový šampión Swiatek odstúpil z finále Pohára BJK s tým, že program nie je bezpečný.

Mertensová povedala, že dúfa, že WTA a ITF tento problém vyriešia na budúci rok, no môže situáciu vnímať „pozitívne“.

„Cítim sa dobre. Bola to dlhá cesta, ale som odhodlaný hrať za Belgicko,“ povedal Mertens, ktorý mal sedem hodín spánku a „málo spánku“, aby vyhral 6:0 6:3. Flipkens.

READ  Serena Williamsová "v zóne" s výhrou rovnej sady v Melbourne | Tenisové novinky

„Aj keď prehráme, stále máme šancu. Myslím si, že sa musíme pozerať z pozitívnej stránky.“