Hlavné správy

Newcastle United – Euro 2020: najlepší tím Kraftu vo Švédsku e

Švédsko Emila Croftu postúpilo medzi posledných 16 Euro 2020 ako víťaz E-skupiny po výhre 3: 2 nad Poľskom v stredu večer.

Úder Emila Forsberga z druhej minúty ich tesne pred druhou sekundou zdvihol na 2: 0, keď dobre zasiahli.

Robert Lewandowski ale v Petrohrade okamžite potiahol jednu stranu na svoju stranu a zariadil napäté finále.

Obranca United Kraft nastúpil ako náhradník 68. minúty za útočníka Alexandra Isaaca, čo im pod silným tlakom pomohlo zdvihnúť spätný odkaz.

Keď Lewandowski dokončí svoj druhý návrat, zostáva tento tlak sedem minút.

Víťaz Victor Klaassen z 93. minúty však ukradol Švédom body – a zabezpečil, aby skončili na čele skupiny pred Španielskom, zatiaľ čo Poľsko vypadlo po štvrtom mieste.

Kraft a jeho strana sa teraz môžu zamerať na posledných 16, kde budú v utorok hrať v Hampton Park v Glasgowe s jedným z tretích najobľúbenejších favoritov (výkop o 20.00 BST).

Martin Debrovka medzitým zažil napínavý večer, keď zachránil penaltu, ale strelil vlastný gól, pretože slovenské nádeje Euro 2020 skončili v rukách Španielska.

Brankár Magpies začal v Seville a dostal pokutu za zlé správanie sa s Colou v boxe Jacoba Hromatu do 12 minút od posledného zápasu skupiny E.

Alvaro Morata postúpil, ale Depravka zvýšil svoje úsilie z tohto miesta na jednu stranu a poslal ich do posledných 16, keď hľadali víťazstvo.

Ale za pol hodinu to United Man vykyslo. Zle umiestnená prihrávka bývalého obrancu Newcastlu Lubo Satka umožnila Pablovi Sarabiovi zamerať strelu, ktorá smerovala od brvna smerom hore. Vyzeralo to, akoby ju Debravka začal odvracať na roh.

Ten ale nebol dosť dobrý na to, aby to otočil na tyči, a nechtiac tak dal svoj gól do lopty Španielsku.

READ  Agentúra vyšetrujúca podozrenia z podvodu na zdraví slovenských migrujúcich pracovníkov

Zverenci Louisa Enriqueho zdvojnásobili svoje vedenie tesne pred prelomením hlavičky Američana Laporteho, ktorý sa točil po rohu siete za Debrovkou.

V druhej polovici nemali žiadny odpočinok, pretože Sarabia išla domov po tretej desaťminútovke obnovenia, keď Ferran Torres upravil na štyri.

Vlastný gól Juraja Kukku upravil na 5: 0 a skóre skompletizoval v zlý večer tretieho Slovenska s tromi bodmi.

Ale aj napriek víťazstvu v úvodný deň proti Poľsku bolo Slovensko vyradené a na rozdiel svojho gólu nemohlo postúpiť do tretieho miesta do jedného z najlepších tímov.