Newcastle United – Medzinárodné kolo: Slovensko zdolalo Maltu šiestimi, vracia sa Dubrovka

Martin Dubrovka sa v nedeľu vydaril pri výhre Slovenska 6:0 nad Maltou.

Brankár nehral od letného reprezentovania svojej krajiny na Euro 2020 pre zranenie chodidla, no nemôže si byť istý, že sa ľahko vráti do T.‚prázdni, domáci dohrávali s deviatimi mužmi a nepodarilo sa im zaznamenať strelu na bránu.

Ale Dubrovka, ktorý bol na lavičke United posledné dva zápasy, sa vráti do Dineside s kľúčovými 90 minútami pred sobotňajším príchodom Brentfordu do Premier League.

Jeff Hendrik, ktorý v nedeľu večer odohral celý zápas, pomohol Írskej republike ukončiť ťaženie v kvalifikačnom kole výhrou 3:0 nad Luxemburskom.

Obranca Brightonu Shane Duffy otvoril skóre v 67. minúte predtým, ako Sidochi O’Keefe z Rotherhamu a Colm Robinson z West Bromu našli spoza bránky druhý gól Stephena Kennyho, pričom Hendrick strelil druhý gól v noci.

Slovensko ani Írska republika sa na budúcoročné majstrovstvá sveta v Katare nekvalifikovali, no Švédsko Emila Crofta sa ešte nekvalifikovalo.

Po prehre so Španielskom v nedeľňajšom záverečnom zápase skupiny to však budú musieť urobiť cez play-off v marci.

Ak by vyhrali v Seville, skončili by na prvom mieste v B-skupine na úkor Španielska, ale Alvaro Morata skóroval v 86. minúte a poslal Švédsko na druhé miesto.

Croft – vzal rezerváciu – bol nahradený Christopherom Olsenom v útočnej zmene len pár sekúnd predtým, ako Španielsko skórovalo.

READ  Proti plánu vlády na zatvorenie špeciálnej prokuratúry sa na Slovensku zišli tisíce ľudí