Hlavné správy

News Digestion: Slovensko získava striebornú medailu a nové miesto na zozname UNESCO

NCZI preskúma očkovaciu látku medzi účastníkmi podujatí spojených s pápežom. V piatok večer sa v Bratislave uskutočnilo proočkovacie stretnutie. Tento víkend varovanie pred búrkami.

dobrý večer. Spoznajte dôležité správy dňa do piatich minút od piatkového vydania 30. júla Dnes na Slovensku . Prajeme vám príjemné čítanie.


Víkendové tipy a čítania nájdete v našom veľkolepom programe Slovakia Roundup. Tento týždeň Peter Delopolek rozoberá škandál so slovenskou speváčkovou dúhou v Poľsku a slovenskú verziu Stonehenge v regióne Tatier.


Slovensko má novú stránku UNESCO

Výbor pre svetové dedičstvo UNESCO sa rozhodol zapísať na zoznam západnú časť Dunajských limet, ktorá zahŕňa dve kultúrne pamiatky na území Slovenska. Jedná sa o ôsme miesto svetového dedičstva UNESCO na Slovensku.

Súvisiaci článokĎalšie miesto svetového dedičstva UNESCO na Slovensku predchádza Rímsku ríšu Čítaj viac

Vápenec sa tiahne od Veľkej Británie po strednú a východnú Európu a od Blízkeho východu po severnú Afriku. Dunajské limety označujú vojenskú hranicu bývalej rímskej ríše.

Tento zoznam sa týka iba západnej časti hranice, od bavorského mesta Bad Koking po obec Aina na východnom Slovensku.

Slovenský vodný kanoista získava olympijské striebro

Slovenský slalomový kanoista Jacob Gregor získal pre Slovensko striebornú medailu na letných olympijských hrách 2020 v Tokiu.

30. júla skončil druhý v slalome mužov K-1. Je to jeho prvá olympijská medaila a pre Slovensko prvá olympijská medaila na tomto podujatí. Podľa neho RTVS dokázala dve zlaté medaily v kategórii žien získať iba Elena Kaliskeová.

Slováci v Tokiu:

  • Dvojka Gabriela Gajanovová v piatok na 800 m nedosiahla semifinále. V šiestej rozplavbe skončil siedmy a v semifinále mu ušlo jedno miesto. (Sportnet)
  • Rory Chappadini sa po druhom kole v piatok pridal k ďalším trom golfistom o 11. miesto na olympijskom golfovom ihrisku. Stále má šancu získať medailu. Súťaž pokračuje v sobotu a v nedeľu. (Sportnet)
READ  Cestovanie: Krásy Slovenska | Bradford Telegraph a Argus

V ďalších novinkách

  • PCR testy vo štvrtok potvrdili 44 nových prípadov Kovitu na Slovensku. V súčasnosti je zaočkovaných 36,5 percenta populácie Slovenska, pričom prvá dávka je 40,8 percenta.
  • Mimoparlamentná strana Progresívne Slovensko organizuje v piatok o 17:00 stretnutie na tému „Očkované Slovensko“ na námestí Nomsti Slobody v Bratislave. Účasť je možná iba s certifikáciou vakcíny alebo negatívnym testom PCR. K dispozícii bude aj vyskakovacie očkovacie miesto.
  • Návšteva pápeža na Slovensku v polovici septembra bude povolená iba tým, ktorí sú úplne očkovaní. Účastníci budú testovaní na stav vakcíny v Národnom zdravotníckom informačnom centre (NCZI) a požiadaní o registráciu vopred.
  • Slovenskí meteorológovia vydali výstrahy pred búrkami a horúčavami. Búrky sa na celom Slovensku očakávajú v sobotu ráno a popoludní na severe a východe krajiny. V nedeľu bola počas celého dňa vydaná výstraha pred búrkami pre takmer celú krajinu. (SHMU)
  • Špeciálny advokát Daniel Libik, bývalý šéf finančnej správy Frandisek Imres, bol prepustený z väzby na slobodu, uviedol, že dôvody jeho väzby už nie sú platné, pretože boli ukončené príslušné postupy.
  • Nový úrad pre správu zadržaného majetku bude v prevádzke od 1. augusta, uviedlo ministerstvo spravodlivosti. Pôsobí pod ministerstvom spravodlivosti.
  • Duson Roll, spoluzakladateľ a dlhoročný generálny komisár, zomrel vo veku 94 rokov v Illustrations Bratislava.
  • Pesinok, jedno z tradičných miest na pestovanie vlajok a vinárstiev na úpätí Malých Karpát, kvôli epidémii Govit-19 zrušilo plány na tradičný festival zberu hrozna Vinopranic. Prijala tiež preventívne opatrenia na zabránenie šírenia choroby. Pôvodne bol festival naplánovaný na 17.-19. septembra. Minulý rok sa nekonali žiadne obrady.

Nenechajte si ujsť Spectator.sk už dnes

Prežili iba traja. Expozícia pripomína najtragickejšiu leteckú nehodu v Československu Čítaj viac

Nový míľnik v Banskej Bystrici váži 600 kg. Nespadol zo steny Čítaj viac

READ  Prvý nepočujúci jazdec, ktorý súťažil v súťaži Euro karting

Najväčší vojnový pamätník v strednej Európe s nádherným výhľadom na Bratislavu Čítaj viac

Turisti nevedomky hlásia svoje zločiny strážcom parku Čítaj viac

Ak máte návrhy, ako zlepšiť tento prehľad noviniek, kontaktujte nás na adrese [email protected].

30. júla 2021 o 14:27 | Michael Teranzani

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close