šport

Nezáleží na tom, či prehrávate 0: 1 alebo 0: 5

včera 11:40
|

Aj keď slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov v pondelok prehrali vo francúzskom zápase 2. skupiny európskych majstrov 2021 0: 0, ich hra im dala zabudnúť na nepodstatný výkon v minulotýždňovom domácom dueli s Azerbajdžanom (2: 1) ).

Zástupcovia Slovenska do 21 rokov

Prečítajte si tiež

Bojový výkon mladých Slovákov nestačil na body, podľahli sme Francúzom …

Obľúbeného súpera prestrelila 11: 8 a hráčov mrzelo, že sa im po záverečnom hvizde nepodarilo skórovať.

„Navonok sa to môže javiť ako dobrý výsledok, pretože sú to Francúzi, ale pre nás to nie je výsledok, ktorý sme chceli dosiahnuť.“ uviedol po zápase stredopoliar Peter Pokorný.

Zverenci trénera Jaroslava Kentoša ho v prvom polčase pripravili o menej kvalitný výkon, a tak sa zopakoval scenár z prvého duelu. „Začali sme s prílišným rešpektom, bez sebavedomia, a tak to aj vyzeralo. V oboch zápasoch sme hrali veľmi zlé úvodné polčasy. V prvom dueli sme dostali v 30. minúte štyri góly, tu iba jeden a stále sme boli v hra. Po zmene strán naša nervozita akoby opadla a stúplo naše sebavedomie. Škoda, že sme nedali gól, “ povedal kapitán Christián Herc.

Úzka strata mladých Slovákov bola ľúto. Najmä preto, že dokázali udržať streleckú ofenzívu súpera pod kontrolou. Francúzi sa dokázali v ôsmich zápasoch presadiť 24-krát a s priemerom troch gólov na zápas dominujú tejto štatistike v 2. kvalifikačnej skupine.

„Je veľmi ťažké sa brániť. Neustále menili miesta, útočili a je veľmi ťažké čeliť takémuto futbalovému štýlu. Snažili sme sa robiť to, čo nám povedal tréner, trénovali sme sa navzájom. Nezvládli sme to všetko tak, ako by sme mali, ale s väčšinou sme dopadli veľmi dobre, “ komentoval defenzívny záložník Pokorný a dodal: „Sme sklamaní. Nezáleží na tom, či prehrávate 0: 1 alebo 0: 5, vždy je to prehra.“

READ  Demokracia Digest: Poľsko-česká rivalita narúša Orbánových slávnych Bromanov

Mladým Slovákom ostávajú do konca kvalifikácie iba dva zápasy, najskôr pocestujú do Gruzínska (12. novembra) a v poslednom stretnutí doma hostia Lichtenštajnsko (17. novembra). Výber do 21 rokov už nemá šancu postúpiť na záverečný šampionát, ktorý sa uskutoční v marci budúceho roku v Maďarsku a Slovinsku.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close