hospodárstvo

Nezamestnanosť v Spojených štátoch mohla dosiahnuť vrchol v júni

Pandémia, ktorá rovnako ako iné krajiny dočasne odstavila veľký počet podnikov, obchodov a inštitúcií, viedla k prudkému nárastu nezamestnanosti.

Zlom v súčasnej vysokej nezamestnanosti v Spojených štátoch spôsobenej novou pandémiou koronavírusov by mohol nastať v júni. To predpokladá ekonomický poradca Bieleho domu Kevin Hassett.

„Myslím si, že stále existuje veľa neistôt týkajúcich sa oživenia trhu,“ uviedol Hassett. Sám Reuters tvrdí, že nezamestnanosť môže dosiahnuť vrchol v júni a potom začať klesať. V máji Hassett očakáva, že nezamestnanosť dosiahne 20%, zatiaľ čo „v júni by mohla dosiahnuť mierne vyššiu úroveň“.

Pandémia nového koronavírusu, ktorá, podobne ako v iných krajinách, spôsobila dočasné zatvorenie veľkého počtu podnikov, obchodov a inštitúcií v Spojených štátoch, viedla o chvíľu k prudkému nárastu nezamestnanosti. nahrávať. Nezamestnanosť vo februári dosiahla 3,5%, čo je 50-ročné minimum. V marci vzrástla na 4,4% av apríli dosiahla rekordných 14,7%.

Podľa najnovších údajov Ministerstva práce Spojených štátov vzrástla v apríli v 50 amerických štátoch nezamestnanosť, pričom najvyšší rast zaznamenala Nevada. Nezamestnanosť v apríli vyskočila o 24,2 percentuálneho bodu na 28,2%. V Kalifornii sa stratilo najviac pracovných miest v celkovej výške 2,3 milióna.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close