Svet

Nezvestné nepálske lietadlo: Pátrací a záchranný tím našiel pozostatky 14 pasažierov havarovaného lietadla Tara Air.

Prem Nath Thakur, generálny riaditeľ medzinárodného letiska Tribune v Káthmandu, pre CNN povedal, že „pátracie a záchranné tímy sú na pokraji prechodu cez trosky.“ „Keď sa nájdu všetci cestujúci, ich telá budú poslané do Káthmandu.“

Pátracie operácie nepálskej armády a nepálskej polície boli obnovené v pondelok ráno kvôli svetlu a nestálemu počasiu po tom, čo boli v nedeľu neskoro večer prerušené, čo vrtuľníkom bránilo lietať do oblasti, kde bolo lietadlo naposledy známe.

Hovorca letiska uviedol, že trosky boli vysoké asi 14 500 stôp. Hovorca dodal, že vyšetrovatelia pátrajú aj po doline medzi oboma horami.

Zlé počasie je stále problémom, ale snahy nájsť zvyšných pasažierov budú pokračovať tak dlho, ako to bude možné, povedal Thakur.

Lietadlo, ktoré v nedeľu letelo z Pokhary do obľúbeného turistického mesta Jomsom v centrálnom Nepále, stratilo kontakt s riadením letovej prevádzky do 12 minút od nástupu na palubu, informoval Nepálsky úrad pre civilné letectvo. Lety medzi dvoma mestami sú zvyčajne 20-25 minút.

Podľa predstaviteľa nepálskeho ministerstva vnútra Pinot PK sa úradníci domnievajú, že incident spôsobilo zlé počasie.

V lietadle sa viezlo 19 cestujúcich a troch členov posádky. 22 ľudí na palube boli dvaja nemeckí štátni príslušníci, štyria Indovia a 13 nepálskych občanov, informovalo ministerstvo. Nie je známe, z ktorej krajiny dvaja pasažieri patria.

Lietadlo stratilo kontakt s riadiacou vežou päť minút pred pristátím v Jomsome, anonymne povedal agentúre Reuters predstaviteľ leteckej spoločnosti. Tara Air lieta na turbovrtuľových lietadlách Twin Otter vyrobených hlavne v Kanade. Zmiznuté lietadlo uskutočnilo svoj prvý let v apríli 1979, uvádza web na sledovanie letov Flightradar24.

Pokhara sa nachádza 129 kilometrov (80 míľ) západne od Káthmandu, hlavného mesta Nepálu.

READ  Joe Biden oznamuje nové dodávky zbraní Ukrajine v hodnote 800 miliónov dolárov | Ukrajina

Nepál s 8 zo 14 najvyšších hôr sveta vrátane Everestu má rekordný počet leteckých nehôd. Jeho počasie sa môže náhle zmeniť a pristávacie dráhy sa zvyčajne nachádzajú v horách, ktoré sú ťažko dostupné.

In 2016, lietadlo Tara Air havarovalo počas letu na rovnakej trati, ktoré sa v nedeľu stratilo. Incident sa odohral v čistom lietadle nedávno zakúpeného dvojposchodového lietadla.
a Začiatkom roku 2018Let spoločnosti US-Bangla Airlines z Dháky do Káthmandu začal po pristátí horieť, pričom zahynulo 51 zo 71 ľudí na palube.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close