Veda

NH prekoná 100 000 prípadov COVID-19

New Hampshire má od začiatku pandémie viac ako 100 000 potvrdených prípadov COVID-19, informovali v utorok predstavitelia štátneho zdravotníctva. Míľnik prichádza viac ako 500 dní po potvrdení prvého prípadu v New Hampshire. Príde tiež k tomu, že štát od začiatku júna zaznamenal najvyšší počet 61 prípadov za jediný deň. Úradníci v zdravotníctve tiež oznámili ďalšie úmrtie COVID-19, ženu v okrese Rockingham vo veku 60 rokov. COVID-19 bolo pripísaných 1 384 úmrtí. v New Hampshire od začiatku pandémie. Úradníci v zdravotníctve uviedli, že vysoko nákazlivý variant delty podporuje šírenie vírusu po celej krajine, najmä medzi neočkovanými ľuďmi. „To môže prispieť k vystaveniu ľudí pokusom o obnovenie normálneho života,“ uviedla doktorka Beth Daly, šéfka štátneho úradu pre kontrolu infekčných chorôb. „Mohol by to byť spôsobený aj variantom delta, ktorý sme identifikovali v našom štáte, ale zároveň sa pri pohľade na národnú úroveň predpokladá, že nárast bude riadený variantom delta.“ Katolícke lekárske centrum v Manchestri lieči štyroch pacientov s COVID-19, zatiaľ čo Solution Health, ktorá zahŕňa Elliot Health System a Southern New Hampshire Health, má šesť pacientov s COVID-19. Tieto čísla sú malé, ale nemocnica trvala mesiace bez toho, aby videla pacientov COVID-19. Lekári uviedli, že tí, ktorí sú teraz s týmto vírusom hospitalizovaní, sú často bez očkovania. Pacienti sú tiež mladší ako pacienti liečení v prvých mesiacoch epidémie. „To najlepšie, čo môžeme urobiť, aby sme to znížili a umožnili ľuďom vrátiť sa do normálu, je očkovanie,“ uviedol lekár Michael Gilbert, hlavný lekár Katolíckeho lekárskeho centra. Gilbert uviedol, že ak bude naďalej pribúdať prípadov, môže dôjsť k novému tlaku na ľudí, aby si masky opäť nosili na viacerých miestach, ak chcú spomaliť šírenie vírusu. Štátne odporúčania sa nezmenili, úradníci však stále vyzývajú všetkých, aby dodržiavali náležité preventívne opatrenia vrátane správnej hygieny rúk a chorého pobytu doma. Väčšina krajov v New Hampshire stále zažíva minimálne šírenie vírusu v komunite. Výnimkou je okres Coos, kde je značné rozšírenie COVID-19. ** Údaje o prípadoch COVID-19 podľa mesta **

READ  Okres Los Angeles hlási najnižší počet denných hospitalizácií COVID-19 od apríla

New Hampshire má od začiatku pandémie viac ako 100 000 potvrdených prípadov COVID-19, informovali v utorok predstavitelia štátneho zdravotníctva.

Míľnik prichádza viac ako 500 dní po potvrdení prvého prípadu v New Hampshire. Stáva sa to aj vtedy, keď štát od začiatku júna zaznamenal najvyšší počet 61 prípadov za jediný deň.

Úradníci v oblasti zdravotníctva tiež oznámili ďalšie úmrtie podľa COVID-19, žena vo veku 60 rokov v okrese Rockingham. Od začiatku pandémie bolo kvôli COVID-19 v New Hampshire zaznamenaných 1 384 úmrtí.

Úradníci v zdravotníctve uviedli, že vysoko nákazlivý variant delty podporuje šírenie vírusu po celej krajine, najmä medzi neočkovanými ľuďmi.

„To môže prispieť k vystaveniu ľudí pokusom o obnovenie normálneho života,“ uviedla doktorka Beth Daly, šéfka štátneho úradu pre kontrolu infekčných chorôb. „Mohla by to byť tiež riadená delta var, ktorú sme identifikovali v našom štáte, ale keď sa pozriete na národnú úroveň, predpokladá sa, že rast bude riadený delta var.“

Katolícke lekárske centrum v Manchestri lieči štyroch pacientov s COVID-19, zatiaľ čo Solution Health, ktorá zahŕňa Elliot Health System a Southern New Hampshire Health, má šesť pacientov s COVID-19.

Tieto počty sú malé, ale nemocnica trvala mesiace bez toho, aby videla pacientov COVID-19.

Lekári uviedli, že tí, ktorí sú teraz s týmto vírusom hospitalizovaní, sú často bez očkovania. Pacienti sú tiež mladší ako pacienti liečení v prvých mesiacoch epidémie.

„To najlepšie, čo môžeme urobiť, aby sme to obmedzili a vrátili ľudí do normálu, je očkovanie,“ uviedol lekár Michael Gilbert, hlavný lekár Katolíckeho lekárskeho centra.

Gilbert uviedol, že ak bude prípadov stále pribúdať, môže dôjsť k novému tlaku na ľudí, aby si masky nosili opäť na viacerých miestach, aby sa spomalil šírenie vírusu. Štátne odporúčania sa nezmenili, úradníci však stále vyzývajú všetkých, aby dodržiavali náležité preventívne opatrenia vrátane správnej hygieny rúk a chorého pobytu doma.

READ  Niektoré morské slimáky môžu rozpadnúť hlavu a získať späť telo

Väčšina z okresov New Hampshire stále zažíva minimálne šírenie vírusu v komunite. Výnimkou je okres Coos, kde je značné rozšírenie COVID-19.

** Údaje o prípadoch z mesta COVID-19 **

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close