šport

NHL: Erik Černák má meno na Stanleyho pohári

dnes 10:45
|

Zisk Stanleyho pohára hokejistami Tampy Bay Lightning sa definitívne vryl do histórie. A to doslova.

V nedeľu sa proces získavania najslávnejšej hokejovej klubovej trofeje pre hru okolo kapitána Stevena Stamkosa skončil gravírovaním mien hráčov a členov exekučného tímu pre legendárny pohár Lorda Fredericka Stanleyho. Medzi menami hokejistov, trénerov, obslužného personálu sú aj majiteľ klubu Jeff Vinik a slovenský obranca Erik Černák.

“Ahoj chlapci, ľúbim vás. Je to najlepší deň v mojom živote.” napísal na Instagram Černákov kolega z obrany Rus Michail Sergačov. „Existuje niečo, čo by mohlo byť krajšie?“ pýtal sa na svojom instagramovom profile aj útočník Tyler Johnson. Ďalší útočník Blake Coleman vo svojom komentári obišiel bez komentára – pridal fotografiu s menami členov tímu Lightning na Stanleyho pohári a pridal srdce.

Tampa Bay Lightning

Tampa Bay Lightning

Zdroj: Instagram / sergach98

Stále sa nevie, aké to bude s tradičnými výletmi Stanleyho pohára do krajín, odkiaľ pochádzajú súčasní hráči Lightning. Na tom sa však pracuje, aby sa to stalo. „Stále sa prijímajú opatrenia, ktoré to umožnia počas súčasnej pandémie koronavírusu,“ napísal portál NHL.

Hráči Tampy Bay boli druhí na Východnej konferencii NHL a sezónu 2019/2020 ukončili predčasne 12. marca. Letný augustový reštart odohral iba upravený systém play-off v dvoch kanadských hokejových bublinách, v Toronte a Edmontone. Vo finále Edmontonu si „Blesky“ poradili s Dallasom Stars 4: 2 na zápasy. Tampa Bay vyhrala po 16 rokoch Stanleyho pohár a má na konte dve trofeje z troch finálových vstupov. Blesk sa umiestnil medzi 14 tímami, ktoré minimálne dvakrát vyhrali Stanleyho pohár.


Tampa Bay kreatívne oslávila víťazstvo v Staley Cupe so svojimi fanúšikmi:

READ  Washington chce bojovať o Stanley Cup každý rok, podľa GM Capitals

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close