športové

NHL: Tomáš Tatar, Martin Fehérváry a koronavírus

dnes 07:30
|

Rastúci počet hráčov infikovaných koronavírusom NHL je pre ligu nepríjemný. Aj keď veľa z nich chce bojovať o Stanley Cup znova, súčasná situácia im začína sťažovať návrat na štadión. Inak slovenskí hokejisti nie sú v službách zahraničných klubov.

Zatiaľ čo niekoľko krajín otvára hranice, situácia v zahraničí sa príliš nezlepší. Najlepšie hokejová liga na svete sa však rozhodla posunúť smerom k flexibilite. Niektoré kluby už otvorili arény pre hráčov, kde môžu trénovať dobrovoľne. Najnovšie informácie však neznamenajú veľa na začatie sezóny NHL.

Overseas League ukončila prvé kolo testovania pred plánovaným obnovením súťaže. Od 8. júla, keď kluby otvorili svoje školiace strediská, absolvovalo testy viac ako 200 hokejistov, z ktorých 11 malo pozitívny výsledok.

Vedenie súťaže a kluby nezverejnili svoje mená. Skôr však zahraničné médiá uviedli, že medzi nimi boli traja hráči z Tampa Bay. Podľa Toronto Sun tiež pozitívne testovali strelca Australa Matthewsa “javorový list”.

„Toto sú pre mňa nové informácie, ktoré vyšli pred niekoľkými dňami a ktoré nie sú veľmi príjemné. Preto sa tam vôbec nenachádzam. Ak by sa tábor mal začať 10. júla, radšej by som čakal s chlapci. Budeme o tom ďalej hovoriť o telefonických hovoroch. Možno títo chlapci iba testovali pozitívne, ale nemali žiadne príznaky. Naozaj nemám bližšie informácie, “ tiež povedal Šport.skTomas tatar,

„Keby sa vyskytlo viac týchto prípadov, určite by to mohol byť varovný signál. Dúfam, že chlapci sú v poriadku, pretože som si istý, že nie je príjemné mať túto chorobu. Uvidíme, čo informácie, ktoré dostaneme. “ pridal Montreal Canadiens vpred.

Náš najlepší hokejový hráč NHL je však pripravený cestovať do zahraničia, ale ani na základe uvedených skutočností sa už príliš skoro nevráti.

„Nemám žiadne informácie o tom, že by som tam mal ísť hneď teraz. Chcel by som sa vyhnúť karanténe, pretože trénujem na Slovensku a nechcem, aby to bolo zbytočné. Plánujem tam však lietať pár chlapcov z Českej republiky a Švajčiarska. Dúfam, že získame viac informácií ako predtým. Ale dátum sa blíži, “dodal 29-ročný rodák z Ilavy.

„Koruna“ môže potešiť mladých ľudí

Martin Fehérváry oslavuje so svojimi spoluhráčmi z hlavných miest vo Washingtone

Zdroj: SITA

Jeho mladší krajania sa však nachádzajú v inej situácii. Súčasná situácia dáva väčšiemu z nich šancu pre prvý tím, pretože niektoré tímy sa rozhodli použiť väčší rám na úvodné kolá nového formátu play-off.

“Som povolaný ako jeden z poslancov. Som dobre vyškolený a verím, že ak tam prídem, budem mať šancu,” uviedol obhajca v štruktúrach hlavných miest Washingtonu. Martin Fehérváry,

Vďaka lepšiemu percentuálnemu bodu je tím z amerického hlavného mesta nasadený priamo v 1. kole, kde tímy zahrajú mini-turnaj pre lepšie umiestnený tím. Bratislavský rodák si však nie je istý najnovšími správami.

„V pondelok som si už rezervoval vstupenky do Prahy, ale keď som videl nové prípady, bol som trochu neistý. Zdá sa, že sa to opakuje. Teraz už naozaj neviem, či budem schopný Washington mi oznámil e-mailom, že som tam bol 23. júna, ale vyskytli sa nové prípady. Teraz sa budem musieť rozhodnúť, či skutočne budem lietať. Osobne sa však tejto infekcie nebojím, ale nie je potrebné ju brať na ľahkú váhu, “dodal Martin Fehérváry.

Adam Korička, jeho krajan a bývalý dobrý spoluhráč z mládežníckych tímov, sa nového koronavírusu nebojí.

„Viem, že dvaja chlapci boli nakazení v Tampe vrátane Auston Matthews. Uvidíme, ako sa vyvíja. Situácia je zlá, ale čakáme na telefonáty a uvidíme, čo sa stane. Osobne sa nebojím Som odolný voči korune, “zasmial sa nakoniec. Adam Ružička, ktorý je členom Calgary Flames.


Pozrite sa na formáciu Tataru, Čajkovského alebo Bakosa:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close