šport

NHL: Zdrží Zdeno Chára v Bostone Bruins? Vystúpil generálny riaditeľ

včera 10:00
|

Pre Zdena Cháru nič nové v súvislosti s jeho hokejovou budúcnosťou. Komunikácia medzi Boston Bruins a jeho dlhoročným kapitánom ako neobmedzeného voľného hráča by sa však mala čoskoro obnoviť.

A možno sa blíži čas, keď padne definitívne rozhodnutie, či 43-ročný obranca zostane „medveďom“ na ľade TD Garden aj ďalší rok. Aspoň to hovorí generálny manažér Don Sweeney.

“Zatiaľ nič nové. Čakáme na opätovné spojenie so Zdenom a jeho agentom Mattom Keatorom. Chára pokračuje v mapovaní ligového terénu a sleduje, čo sa stane. Dúfam, že sa v blízkej budúcnosti dočkáme konečného termínu. Uvidíme, čo liga určuje. ““ uviedol Don Sweeney a citoval ho na oficiálnom webe NHL.

Vedenie NHL a NHLPA stále pracujú s 1. januárom 2021 ako dátumom začiatku novej zámorskej sezóny. Otvorenie výcvikových táborov je však stále v nedohľadne, ich presný termín zatiaľ nie je stanovený. Po skončení poslednej „pandemickej“ sezóny slovenský kapitán Bruins opakovane vyjadril ochotu pokračovať v drese Bostonu, ktorý oblieka od sezóny 2006/2007. Bol jeho kapitánom vo všetkých 14 sezónach a v roku 2011 sa radoval zo zisku Stanleyho pohára.

V predchádzajúcich dvoch sezónach Chára vždy v marci podpísal ročné predĺženie zmluvy, ale tento rok tak neurobil. NHL bola prerušená kvôli šíriacemu sa koronavírusu a reštartovala sa až o štyri mesiace neskôr špeciálnym formátom play-off. V ňom uspela Tampa Bay, ktorá okrem iných tímov vyradila Boston.

“Stále sa cítim silný. Som pozitívne naladený a stále môžem byť pre tím Bostonu prínosom. Chcem zostať v Bostone a byť stále hráčom.”Povedal Chára v septembri po skončení sezóny 2019/2020. Jeho agent Keator potom do TSN dodal, že Zdeno „pozerá sa na všetky možnosti.“

Aj keď je jeho dlhovekosť obdivuhodná, ani Chára nie je nesmrteľný v hokeji. Jeho priemerný čas na ľade v jednom zápase v minulej sezóne klesol na 21:01 min. Bolo to minimálne od jeho prvej takmer kompletnej sezóny v profilige 1998/1999. V tom čase korčuľoval na drese New Yorku Islanders priemerne 18:54 min.

READ  Skóre 10: 0! Slovan sa opäť učil, Nitra šokovala Žilinu - Fortuna League - Futbal - Šport

V minulosti nebol zanedbateľný ani ofenzívny faktor jeho hry. V 22 sezónach nazbieral v 1553 zápasoch základnej časti NHL 656 bodov za 205 gólov a 451 asistencií. V poslednom ročníku 2019/2020 prispel 14 bodmi za 5 gólov a 9 asistencií.


Artemij Panarin sa na dovolenke v rodnom Rusku nenudí:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close